Dijital Platformlar

Twitch Charity: Twitch Yeni Bağış Sürümünü Sundu!

Bağış ve yardım yayını yapacak yayıncılar, ilgili yardım kuruluşunu seçip ''Bağış Yayını'' moduna girebilecek.

Canlı yayın platformlarının en popüleri Twitch, yeni özelliğini duyurdu.

Gelecek yeni özellikle birlikte artık Twitch üzerinden kurumlara bağış yapılabilecek. Twitch’de bazen yayıncılar bağış yayını yapabiliyor ve toplanan paralar, hayır kurumlarına bağışlanıyor. Artık yayınlarda direkt kuruma bağış yapılacak.

Twitch’i güzel kılan en önemli şeylerden birinin bağış yayınları olduğu söyleyen platform, Charity ile bu yönde yenilikler getirmeye başlıyor.

Normal bağış yayınında olan, bağışları takip etmek, birden fazla sayfayı kontrol etmek ve bitleri dönüştürmek gibi zorlukları en aza indirmeyi planlıyor.  Böylece yayıncılar, yayın içeriklerine daha fazla yoğunlaşabilecek.

Bağış ve yardım yayınını yapacak yayıncı, ilgili yardım kuruluşunu seçip ”Bağış Yayını” moduna girebilecek, yayıncı panelinden kolayca takibini gerçekleştirebilecek. Yayın sırasında izleyiciler ”Hayır kurumuna Bağışta Bulun” butonunu görebilecek ve güvenli bir şekilde bağışta bulunabilecekler.

Beta sürüm bazı yayıncıların erişimine açık fakat başlangıçta sayılı hayır kuruluşunu barındırıyor. İlerleyen zamanlarda sürüm içeriğinin genişletileceğini tahmin ediyoruz. Platform, beta sürümüne erişim sağlayan yayıncılardan biriyseniz e-mail yoluyla iletişime geçildiğini belirtiyor.

Gelecek sürümün ismi ”Twitch Charity” ve Twitch, PayPal Giving Fund ile iş birliği yapacak. Ayrıca Twitch, gelen tüm bağışları ödeme işlem ücreti dışında herhangi bir kesinti yapmayarak hayır kurumlarına iletecek.

Twitch Charity
Twitch Charity

Türkiye‘de PayPal kullanımı aktif olmadığı için özelliğin Türkiye’de olup olmayacağı bilinmiyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu