Kültür Sanat

The Flash, Beklenileni Karşılayamadı! 139 Milyon Dolarlık Bir Çıkış Yaptı!

The Flash'ın başrol oyuncusu Ezra Miller'ın, devam eden hukuki anlaşmazlıkları nedeniyle pek çok tanıtım kampanyasında yer alamadı.

The Flash, global gişede 139 milyon $’lık durgun bir açılış yaptı. James Gunn’ın yenilenen DC Evreni’ni başlatan sıfır noktasını işaret eden filmin, tahminlerden daha kötü performans gösterdiği ve ABD ve Kanada’dan yalnızca 64 milyon dolar kazandığı bildirildi. Film, dünyanın her yerinden yaklaşık 75 milyon dolar topladı. Gişeden elde edilmesi tahmin edilen 85-95 milyon dolarlık marjın altında kaldı.

2022’de kanunla başının derde girmesinin ardından The Flash‘ın tanıtım kampanyalarında görünmesi büyük ölçüde yasaklanan başrol oyuncusu Ezra Miller’ı kapsayan birkaç faktör bunda etkili olmuş olabilir. Tüm bu etkenler gün yüzünde olunca Warner Bros. aktör aramayı veya işbirliği yapmayı reddetmesi halinde, stüdyo 200 milyon dolarlık filmi hurdaya çıkarmayı bile düşündüğünü açıklamıştı. Aynı filmi farklı bir aktörle yeniden çekmek de imkansız olması nedeniyle tanıtım anlaşmalarında Supergirl’ü oynayan Sasha Calle ile yapıldı.

The Flash, Beklenileni Karşılayamadı! 139 Milyon Dolarlık Bir Çıkış Yaptı!

The Flash, Beklenileni Karşılayamadı!

Filmin yönetmeni Andy Mushietti, Miller’ın süper kahraman serisinde yer aldığı sürece Scarlet Speedster’ı oynamaya devam edeceğini açıkladı. Devam filmi için yeşil ışık yakılması durumunda, Miller’ın karakteri canlandırmak üzere geri dönmesini istiyor ve bunu şu sözlerle açıklıyor: “Bu karakteri onlar kadar iyi oynayabilecek kimsenin olduğunu sanmıyorum. Karakterin diğer tasvirleri harika, ancak karakterin bu özel versiyonunu bu ekip yapmakta çok başarılı oldu”.

The Flash, Beklenileni Karşılayamadı! 139 Milyon Dolarlık Bir Çıkış Yaptı!

“Everything Everywhere All at Once “, bu yılın başlarında En İyi Film dalında Oscar ödülünü almıştı. Süper kahraman dünyasında Spider-Man: No Way Home , Doctor Strange in the Multiverse of Madness ve daha yakın zamanda Spider-man: Across the Spider-Verse’de arka arkaya ödül törenlerinde görülmüştü.

Yukarıda bahsettiğimiz rakamlarla, DC Extended Universe neredeyse yapımları arasında en kötü kazanç performansı göstermeye devam ediyor. Son raporlara göre Çin, The Flash’a tahmini 13,8 milyon $ kazandırarak en üst sırada bulunuyor. Ancak bu, hala beklenen gelirin altında kalmasına engel olamadı. Sonrasında 9,4 milyon $ ile Meksika yer alırken, İngiltere 5,3 milyon $ doları kazanca ekledi. Kore’den 3,8 milyon $  kazanarak dördüncü sırada bulunurken, onu 3,5 milyon $ ile Brezilya takip ediyor. Meraklısı için The Flash dünya çapında sinemalarda gösterimde olduğunu dipnot olarak belirtelim.

 

Expend4bles Fragmanı Yayınlandı!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu