Teknoloji

Asus ZenFone 10 Tasarımı ve Renk Seçenekleri Lansman Öncesinde Sızdırıldı!

Asus ZenFone 10 tasarımı sızdırıldı, gücünü 4nm sekiz çekirdekli Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 SoC'den alacak.

Asus ZenFone 10 tasarımı görüntüleri sızdırıldı. Akıllı cep telefonunun 29 Haziran’da piyasaya sürülmesi planlanıyor. Telefonun Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 2 SoC ile donatıldığı ise doğrulandı. Temmuz 2022’de piyasaya sürülen Asus Zenfone 9’un halefi olarak piyasaya sürüleceği de paylaşılan bilgiler arasında. Zenfone 9, Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setinden güç almaktaydı.

Cihaz 30W hızlı şarj destekli 4.300mAh pil ile destekleniyordu. Önceki sızıntılar ve raporlar, yaklaşmakta olan Zenfone 10’un bazı temel özellikleri üzerine olsa da lansmanından önce gerçekleşen bu sızıntı telefonun tasarımını gösteriyor.

Asus ZenFone 10 tasarımı ve renk seçenekleri nasıl olacak?

Sızıntının kaynağı son zamanlarında adını çokça duyduğumuz Evan Blass (@evleaks), yaklaşan Asus Zenfone 10’un tasarım renderları olduğunu iddia eden bir dizi fotoğrafı sosyal medya hesabından yayınladı. Telefon beş renk seçeneğiyle kullanıcının beğenisine sunuluyor: siyah, gri-mavi, yosun yeşili, kırmızı ve beyaz. Akıllı cihaz, ince yan çerçeveler ve ekranın üst kısmına yerleştirilmiş bir hoparlör ızgarası ile görülmekte. Ön panelin sol üst köşesinde ön kamera için bir delikli yuva var gibi görünüyor. Ses tuşları ve güç düğmesi ahizenin sağ kenarında görülmekte.

 

Asus ZenFone 10 Tasarımı ve Renk Seçenekleri Lansman Öncesinde Sızdırıldı!

Akıllı telefonun arka kısmında çift kamera birimleri, yanlarında küçük bir LED flaş ünitesi ile hafifçe yükseltilmiş, büyük, ayrı dairesel modüller halinde dikey olarak yerleştirilmiş bir şekilde görülüyor. Bunlar, arka panelin sol üst köşesine doğru yerleştirilmiş. Kamera ünitelerinin hemen altında dikey olarak ‘Asus Zenfone’ yazısı yer almakta. Sağ alt köşede, model kompakt Asus logosunu taşıyor gibi göründüğünü de belirtelim.

Daha önce Asus, lansmandan önce kullanıcılardan kamera işlevi incelemelerini toplamak için bir test web sitesi açılmıştı. Açılan sayfanın şartlar ve koşullar bölümünde telefonun fiyatına yanlışlıkla yer verilmişti. Bu nedenle akıllı telefonun 749 $  fiyatla başlaması bekleniyor.

Asus Zenfone 10!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu