E-Ticaret EntegrasyonlarıDijital PlatformlarE-Ticaret

Shopify ile YouTube’da Alışveriş Deneyimi!

YouTube, paylaştığı blog yazısında Shopify ile iş birliğine gideceğini ilan etti.

Çevrim içi mağaza ve perakende satış e-ticaret platformu Shopify ile video paylaşım ve sosyal medya platformu YouTube iş birliğine gidiyor.

Son zamanlarda sosyal medya platformları ve içerik üreticileri link yönlendirmeleri ve reklamlar üzerinden yüksek gelirler elde etmeye başladı. Dolayısıyla, e-ticaretin en önemli ayağı sosyal medya platformları, e-ticarete yönelik yenilikler getirmeye başladı.

Instagram, DM üzerinden alışveriş yapabileceğimiz özelliğin geleceğini duyurduktan sonra, YouTube da paylaştığı blog yazısında Shopify ile iş birliğine gideceğini ilan etmiş oldu.

YouTube Shopfy entegrasyonuyla beraber, YouTube videoları üzerinden siteden hiç çıkış yapmaya gerek olmadan alışveriş yapabileceğiz.

YouTube üzerinden alışveriş gerçekleştirmek bu zamana kadar mümkün olmamıştı. İçerik üreticileri, reklamını veya satışını yapmak istediği ürünleri açıklama veya yorum kısmına link ile yönlendirerek dolaylı yoldan gerçekleştiriyordu.

Artık siteden çıkış yapmanıza gerek kalmayacak. Shopfy , YouTube içerik üreticilerinin ürünlerini doğrudan video üzerinden satışını yapmasına olanak sağlayacak. Videodaki bağlantıya tıklayarak açılacak pencerede ürünü görebilecek ve dilerseniz hemen orada satın alabileceksiniz.

Yapılacak entegrasyondan, canlı yayınlar da faydalanacak. YouTube üzerinden yapılan canlı yayınlara da ürün eklenebilecek. Google, Shopfy ile uzun zamandır çalıştığından, entegrasyonun gerçekleşmesi çok zaman almayacak gibi gözüküyor.

Uygulamanın yeni halinden şu anda sadece ABD kullanıcıları faydalanabiliyor ve Türkiye’ye ne zaman geleceği henüz bilinmiyor.

Shopify

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu