Sosyal MedyaDijital PlatformlarE-Ticaret

Instagram E-Ticareti Güvenli Hale Getiriyor!

Instagram E-Ticareti Güvenli Hale Getiriyor!

Pandemi dönemiyle birlikte artan online alışverişlerden beklediğimiz, alışverişi gerçekleştirdiğimiz Instagram’ın, bize güvenli bir ortam sunması.

İşletmelerde iade ve iptal talebi olmaması, gelen ürünün fotoğraftakiyle bir olmaması, olası bir tüketici probleminde karşı tarafta muhatap bulunamaması, ücret ödemesi yapılmasıyla beraber ürünün ulaşmaması gibi büyük sorunlar online alışverişlerin popülerleşmesiyle beraber arttı.

Instagram
Instagram

E-ticaretin en çok geliştiği ve işletmelerin müşteri kazanmak için en çok kullandığı platformlardan biri ise Instagram. Bu sebeple platform bizim için yeni bir özellik getirecek. Instagram, yeni gelecek bu özellikle beraber artık DM üzerinden, uygulamadan çıkmaya gerek kalmadan alışveriş yapabileceğimiz bir olanak sağlayacak.

Instagram’da zaten bir alışveriş sekmesi bulunuyordu. En son baktığımız ürünlerden, sık ziyaret ettiğimiz online alışveriş sayfalarına kadar her şeye o sekmeden ulaşabiliyoruz. E-ticaret‘in önemli ayaklarından biri olduğunu düşündüğüm platformun bu yeniliği, e-ticaret kapsamında önemli adım olacağına inanıyorum.

Instagram işletmeleri fiyat gibi birçok bilgiyi DM üzerinden veriyordu. Instagram, bu özellikle beraber ücret ödemesini ve sipariş takibi yapabileceğimiz şekilde DM bölümünü güncelleyecek. Bu özellikle beraber satıcıya daha ayrıntılı sorular sorabilecek, alışverişimiz daha güvenilir olmasını sağlayacak.

Söz konusu özellik şu an için sadece ABD kullanıcılarına sunuldu, Türkiye’ye ne zaman geleceği ve nasıl yaptırımlar uygulanacağını henüz bilmiyoruz.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu