Yapay Zeka

ChatGPT Ocak Ayı Kullanıcısı 100 Milyon!

ChatGPT Ocak ayı kullanıcı sayısı 100 milyon kişiye ulaştığı raporlandı!

ChatGPT Ocak Ayı Kullanıcısı 100 Milyon Kişiye Ulaştı! ChatGPT nedir? İşte detaylar.

ChatGPT, Meta uygulamaları ya da Tiktok gibi herhangi bir uygulamanın büyüme şeklinde değil daha hızlı bir şekilde büyüyor. Reuters’in haberine göre, UBS adındaki araştırma analiz ve ölçüm firmasının gerçekleştirdiği ChatGPT kullanıcı sayısı araştırması, OpenAI tarafından geliştirilen sohbet robotu geçtiğimiz ocak ayında 100 milyon kullanıcının üstünde aktif kullanıcıya ulaştığı raporladı.

ChatGPT Ocak Ayı Kullanıcısı 100 Milyon!

ChatGPT adındaki sohbet robotu geçen yıl 30 Kasım günü herkesin kullanımına açılmıştı. Fakat bu kadar yeni olmasının yanı sıra ismi çok hızlı duyuldu gibi görünüyor. Araştırmaya göre çıktığı ilk ay içerisinde aylık 57 milyon aktif kullanıcıya ulaştığı gözlemlendi. Ocak ayına gelene kadar günlük olarak 13 milyon bireysel kullanıcının ziyareti ile karşılaşıyor olduğu aktarıldı.

UBS analisti Llyod Walmsey, Meta’nın Instagram uygulaması aylık 100 kullanıcıya ulaşmasının iki buçuk yıl aldığını belirterek ChatGPT‘nin elde ettiği başarıyı daha anlaşılır kılıyor. Şu an için gözlemlenen bu yoğun ilginin önümüzdeki süreçte nasıl olacağını elbette ki bekleyip görebileceğiz. Devamlılığı olan bir başarı mı olacak yoksa ilk çıkışının getirdiği bir popülarite mi bekleyip görebileceğiz.

Analist Walmsey, “Bir sonraki soru, kalıcılığının ne olacağıdır. Sadece bakmaya gelen bir kısım insan da olabilir.” diyerek konu hakkında benzer görüşte olduğumuzu daha net açıklıyor.

ChatGPT Ocak Ayı Kullanıcısı
ChatGPT Ocak Ayı Kullanıcısı

ChatGPT Nedir?

ChatGPT, OpenAI tarafından geliştirilen ve diyalog konusunda uzmanlaşmış bir prototip yapay zekâ sohbet robotudur. Şu an için ücretsiz olarak kullanıcılara sunulmakta. Chatbot, hem denetimli hem de takviyeli öğrenme teknikleriyle ince ayar yapılmış büyük bir dil modeli olarak karşımıza çıkmakta.

Ancak ilerleyen süreçte ücretli bir plan yayınlayacakları da açıklandı. ChatGPT Plus adında olacak bu robot daha hızlı cevaplamaya ve daha sağlam bir altyapıyla oluşacağı aktarılıyor. Bu versiyonu ise aylık 20 Dolar gibi bir ücretle hizmete açılacak olduğu ve testlerin başarılı geçmesi üzerine kesin gözü ile bakıldığının da altını çizelim.

Google Yapay Zeka ile Müzik Üretecek Projesini Tanıttı! 280 Bin Saat Eğitildi!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu