İnternetSosyal Medya

WhatsApp’a Çevrimiçi Bilgisi Gizleme Geliyor!

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yeni bir gizlilik ayarı yayınladı. Geçtiğimiz dönemde birçok gizlilik ayarı yayınlayan uygulamada, grup içerisinden sessizce çıkabiliyor veya bir kez görüntülenebilen mesajları, ekran görüntüsü alamıyorduk.

WhatsApp, geçtiğimiz yıl kişisel verileri koruyamadığı haberleri ile sarsılmıştı. Uygulama, birçok kullanıcısını Telegram, Signal gibi bazı rakip uygulamalara kaptırmıştı. Fakat bu durum uzun sürmedi. Yıllardır alışılmış bir şeyden vazgeçmek, o kadar da kolay olmadı.

WhatsApp, hala milyonlarca kullanıcıya sahip. Uygulama, kullanıcı deneyimini geliştirmek için, son dönemde birçok güncelleme ile karşımıza çıktı. Bahsedeceğimiz yeni özellik, çok bekleniyordu.

WhatsApp’ta çok istenen çevrimiçi bilgisi gizleme, Android kullanıcılara ulaşmaya başladı.

WhatsApp’ın, 2.22.21.8 kodlu Android beta sürümü ile beraber, birçok kullanıcı çevrimiçi bilgisini kimlerin görebileceğini yönetebiliyor.

Söz konusu özellik, belki şu anda uygulamanızda mevcut ve sizi bekliyor olabilir. Uygulama üzerinden “Ayarlar > Hesap > Gizlilik” sekmesinde, “Son görülme” yerine “Son görülme ve çevrimiçi bilgisi” yazıyor ise artık sizde bu gizliliği yönetebiliyorsunuz demektir.

WhatsApp çevrimiçi bilgisi gizleme
WhatsApp çevrimiçi bilgisi gizleme

 

Son görülme ve çevrimiçi bilgisi kapsamında açılan sayfada, “Çevrimiçi olduğumu kimler görebilir” şeklinde yeni bir seçenek bizi karşılıyor. Whats App’ın yeni özelliği, bize iki farklı seçim şansı veriyor. Bunlarda ilki “Herkes” ve anlaşılacağı üzere, çevrimiçi bilgisi gizlemeyi açmayacağınız anlamına geliyor. Yalnız, ikinci seçeneği yani “Son görülme bilgiyle aynı” seçimini yaparsanız, son görülme bilgisini gizlediğiniz an çevrimiçi bilginiz de gizlenecektir.

Google Play Store WhatsApp beta programı dolu
Google Play Store  beta programı dolu

Beta programı şu an için doldu fakat farklı bir durum söz konusu olduğunda, Whats App Beta sayfasına giderek katılımınızı onaylayabilirsiniz. Böylelikle Play Store’da, beta programa katıldığınız gözükecektir. Uygulamayı kaldırıp yeniden yükledikten sonra, özelliği test edebilirsiniz.

Özellik hala sizde aktif değilse, maalesef yeni güncellemeyi beklemeniz gerekiyor. Yine de şanslısınız çünkü özellik önce Android kullanıcılara sunuluyor.

https://www.yzlm.com.tr/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu