Sosyal Medyaİnternet

Twitter’ın Çok Beklenen Özelliğinden Haber Geldi!

Kullanıcılarının artmasından sonra Twitter, oldukça gündeme gelir oldu. Gayet sade ve samimi bir deneyim sunan platformda, 280 karakterden oluşan tweetler atabiliyorsunuz. Eskiden bu sayı 140 idi fakat kullanıcıların, 140 karakterin istediklerini anlatmasına yetmediği ayaklanmasından sonra, sayı 280’e çıkarıldı.

Geçtiğimiz günlerde, Twitter’ın seçtiğiniz kişilere tweet atabileceğiniz özelliğinden sizlere bahsetmiştik. Platform, kullanışlı özellikleri bünyeye getiriyor fakat her defasında bazı sınırlamalar getiriyor. Bu aralar birçok yenilik üzerinde çalışan şirket, sonunda beklenen özelliği getirecek.

Twitter Tweet düzenle
Tweet düzenle

Twitter, istenilen özelliği sonunda getiriyor.

Platform, kullanıcıların tweetleri yayınladıktan sonra düzenleyebileceği yeni ”edit button” üzerinde çalıştığını duyurdu.

Böylelikle, sonradan yazım yanlışı olduğunu fark ettiğimiz tweetleri düzenleyebileceğiz fakat dediğimiz gibi, belirli bir sınırlama var. Düzenleme butonu, tweeti attıktan sonra yalnızca 30 dakika aktif olacak. 30 dakika sonunda fark etmediğiniz her yanlışı düzeltmek için, maalesef yine tweeti silip yeniden atmanız gerekecek.  Özelliğin hem kullanışlı hem kullanışsız yönleri var fakat yine de oldukça sevindirici bir haberdi.

Tweetlerde, orijinal gönderinin değiştirildiğini göstermek için bir simge ve zaman göstergesi bulunacak. Herhangi bir dolandırıcı durumu için güvenlik önlemi de alınmış. Böylelikle, tweet düzenlenirse kullanıcılar bunu ve gönderinin orijinal halini bilecek.

Özellik henüz test aşamasında fakat bu ayın sonunda Twitter Blue hizmetine gelecek.  Bu belirli özelliklere erişim sunan aylık abone sistemi ile çalışan bir hizmet. Blue şu an için yalnızca, ABD, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’da mevcut.

Twitter Blue

Blog gönderisinde, yaklaşık 238 milyon abonesinin en çok istediği özelliğinin bir düzenleme butonu olduğunu söylemişti. Deneme özelliğinin, yazım hatalarını düzeltmek ve eksikleri gidermek için kısa bir süre olarak görmemiz gerektiğini de ayrıca ekledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu