Sosyal Medya

Meta Şirketi, Türkiye’ye Facebook Kafe Açıyor!

Açılacak ''Facebook Kafe'' Datça Limanı'nda olacak.

Datça Belediyesi tarafından paylaşılan tweet ile birlikte, Meta şirketinin Türkiye’ye bir ”Meta Kafe” açacağı duyuruldu.

Hali hazırda İngiltere’de bir kafeye sahip olan Meta, 11 Ağustos tarihinde Türkiye’de de bir kafe açacağını resmi olarak duyurdu. WhatsApp, Facebook ve Instagram’ın çatı şirketi Meta, şimdi de Türkiye’ye kafe açıyor.

Tahmin edildiği gibi İstanbul, Ankara veya İzmir gibi çok nüfuslu kentlerde açılmayacak kafe, Datça’da açılacak ve dünyada açılan 2. ”Facebook Kafe” olacak. 

Açılacak ”Facebook Kafe” Datça Limanı’nda olacak.

Datça Belediyesi ile sürpriz bir anlaşma yapan şirket, açacağı kafede yaşça büyük sosyal medya kullanıcılara odaklanacak. Verilen bilgilere göre, Meta şirketine MediaWise, İnstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi, Teyit ve DoğrulukPayı’nın da destekleri bulunuyor.

18-25 Ağustos 2022 tarihleri arasında Datça Liman’da olacak kafede, ücretsiz çay/kahve servisi ve alanında uzman kişiler tarafından özellikle asılsız bilgiyi yaymanın tehlikeleri üzerine, dijital medya okuryazarlığı eğitimleri verilecek.

Facebook Kafe
Facebook Kafe

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu