Sosyal Medyaİnternet

Instagram, ”Repost” Özelliğini Test Ediyor!

En popüler sosyal medya platformlarından olan Instagram, kullanıcı deneyimini iyileştirmeye ve isteklerimizi yerine getirmek için çalışmalara devam ediyor. Bildiğiniz üzere, platformun geçtiğimiz günlerde ilgilenmediğimiz içerikleri daha az göreceğimiz bir algoritma üzerinden çalıştığını duyurmuştuk.

Eskilerde, ”Repost” hizmetini hatırlarsınız. Başka kullanıcıların sayfa akışından, kendi sayfanızda gözükmesi için bildiğiniz ”retweet” eder gibi ”repost” ediyorduk. Fakat, bu hizmeti gerçekleştirebilmek için bazı güvenilir olmayan programlar kullanmak gerekiyordu. Nitekim, etiketlendiğiniz bir arkadaş grubu fotoğrafını, kendi sayfanızda da göstermek isteyebiliyordunuz.

Instagram Repost
Instagram Repost

Instagram, kendi bünyesinde ”Repost” özelliği üzerinde çalışıyor.

Aldığımız duyumlara göre platform, kendi profilinizde başka kullanıcıların gönderilerini de eklemeye yardımcı olacak bir özellik üzerinde çalışıyor. Henüz herkese ne zaman yayınlanacağı bilinmeyen özellik, az sayıda da olsa belirli kullanıcıların testine tabii tutulacak.

Yeni özellik, bir kullanıcının attığı tweetteki görsel üzerinden fark edildi.

Görselde, profile eklenmiş yeni bir ”yeniden” butonu görüyoruz. Bu sekmede, kullanıcıların kendi profillerine eklemek istediği gönderilerin tümünün görüntüleneceği tahmin ediliyor.

Etiketlendiğiniz veya herhangi hoşunuza giden bir gönderiyi hikayede veya Direct Message (DM) üzerinden paylaşmak, oldukça aktif ve popüler bir durumdu. Artık post olarak da paylaşabilecek olmak, hali hazırda yeniden post paylaşmak için üçüncü taraf uygulamalarına ihtiyaç duyulduğu düşünülünce, kullanışlı bir hizmet için çalışma başlatılmış gibi görünüyor.

Bu fikir, sosyal medya platformlarına, Twitter’ın retweet özelliği ilham olmuş olabilir. TikTok‘un da, kullanıcıların videoları kendi takipçileriyle paylaşmasına yarayacak ”Yeniden Gönder” düğmesi üzerinde bir çalışması bulunuyor.

https://www.yzlm.com.tr/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu