İnternetSosyal Medya

Instagram Mesajlar Kısmına Not Bırakabileceksiniz!

Video ve fotoğraf paylaşımlarında oldukça popüler olan sosyal medya platformu Instagram, kullanıcı deneyimi iyileştirme ve uygulamayı daha eğlenceli bir hale getirmek için birçok yenilik alıyor. Tüm sosyal medya uygulamalarını birbirleri ile yarıştığı şu dönemde, eğlence vadeden kazanıyor diyebilirim.

Günümüzde, uygulamaların keşfet bölümlerinde saatlerimizi harcıyoruz. Sosyal medya platformları hayatımızın tamamını kaplar oldu. Dolayısıyla bizi memnun etmeyecek herhangi bir değişiklik, anında uygulamadan soğutabilir. Son dönemde platformlar, iyice birbirine benzemeye başladı ama bu özellik dikkatimi çekti.

Takipçilerinize minik notlar bırakabileceksiniz.

Özellik herkes için yeni değil. Instagram, özelliği aylardır bazı kullanıcılarda test ediyordu. Sizi, kişisel ileti yüzünden MSN yıllarına götüreceğini düşündüğüm özellik, mesajlar kısmında “Aklınızdan geçeni paylaşın” şeklinde yer alacak.

XDA Developers tarafından sızan ekran görüntülerinden anlaşıldığı kadarıyla, bu özellik Dm kutunuzda arama çubuğunun hemen altında konumlanacak. Aklınızdan geçeni paylaşarak, takipçilerinize minik notlar bırakabilirsiniz. Zaten her gün aklımıza geleni görseller ile paylaştığımız uygulama, biraz metinlere odaklanmış.

Aklından geçeni not bırak

Aldığımız bilgilere göre, aklınızdan geçen bir şeyi paylaştığınız anda kimseye bir bildirim gitmiyor. Fakat bazı kısıtlar yine var. Aklınızdan geçeni anlatmak için, maksimum 60 karakter kısıtınız var.

Aklınızda soru işareti kalmaması için belirteyim. Büyük ihtimal notlar kısmı da “Hikayeler” mantığı ile işleyecek. Notlarınız, 24 saate kaybolacak ve yakın arkadaşlara özel paylaşılabilecek. Bıraktığınız minik notu görenler, isterse yanıtlayabilecek.

Özelliğin tüm kullanıcılara ne zaman ulaşacağı henüz bilinmiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu