Kültür SanatEğlence

Oppenheimer: Cristopher Nolan’ın Yeni Projesinden İlk Afiş!

Cristopher Nolan, Oppenheimer ile 21 Temmuz 2023 tarihinden itibaren sevenleriyle buluşacak.

Film yönetmeni, senarist, yapımcı, görüntü yönetmeni ve editör olan İngiliz asıllı Cristopher Nolan, 36 Oscar adaylığı ve 10 adet ödülü ile beraber çok ünlü ve sevilen bir yönetmen.

1998 yılın ”Takip” filmiyle ilk yönetmenlik deneyimini edinen Cristopher Nolan’ın yaptığı filmlerden toplam 5 milyar dolardan fazla hasılatı bulunuyor.

Sektörde dahi olarak nitelendirilen yönetmenin yazdığı senaryolar, adeta bize hayal gücünün ne kadar geniş olabileceğini ve kafamızın ne kadar karışabileceğini her seferinde gösteriyor.

Nolan’ın en son kafamızı yine çok karıştırdığı projesi Tenet‘i, Türkiye’de 20 Ağustos 2020 tarihinde vizyona girmesiyle izleme fırsatı bulmuştuk.

Filmi gerçek zamanın ötesinde bir yerde dünyayı büyük bir tehlikeden kurtarmaya çalışan bir kahramanın hikayesini anlatıyor. Filmin başrollerini John David Washington, Robert Pattinson, Elizabeth Debicki ve Kenneth Branagh gibi isimler paylaşıyor.

Yönetmenin, Yıldızlararası (Interstellar), Prestij (The Prestige), Başlangıç (Inception) gibi çok popüler ve sevilen projeleri bulunuyor.

Neyse ki yönetmen kendini çok özletmedi ve yeni projesi Oppenheimer ile 21 Temmuz 2023 tarihinden itibaren sevenleriyle buluşacak.

Nolan’ın son projesi ”Oppenheimer”ın ilk afişi resmi olarak yayınlandı.

Film, Amerikalı fizikçi Julius Robert Oppenheimer‘ın hayatını ve fizikçinin, Manhattan Projesi ile İkinci Dünya Savaşı sırasındaki atom bombasının geliştirilme sürecindeki rolünü anlatacak.

Peaky Blinders’ın çok sevilen oyuncusu Cillian Murphy, filmin başrolünde ve Oppenheimer’a hayat verecek. Ünlü oyuncu, Nolan’a daha önce ”Interstellar” ve ”The Dark Knight” filmlerinde de eşlik etmişti.

Oppenheimer başrolü Cillian Murphy
Oppenheimer başrolü Cillian Murphy

Ayrıca filmde, Robert Downey Jr., Matt Damon, Emily Blunt, Florence Pugh, Rami Malek, Benny Safdie, Josh Hartnett, Kenneth Branagh, Jack Quaid, Gary Oldman gibi yıldız isimler de Nolan’a eşlik edecek.

Film yine, Nolan’ın tarzı bakımından çok kafa karıştıracak ve bizi tekrar tekrar izlemeye sürükleyecek gibi duruyor.

 

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu