Kültür SanatEğlence

Game of Thrones: House of The Dragon

Targaryen ailesinin geçmişine odaklanacak yeni spin-off proje House of The Dragon'un çalışmalarına başlandı.

ABD yapımı fantastik dizi Game of Thrones, 17 Nisan 2011’da HBO kanalında yayın hayatına başlamıştı. 8 sezonluk toplam 73 bölümden oluşan dizi, 19 Mayıs 2019’da final bölümü “The Iron Throne” ile sevenlerine veda etmişti. Final sezonunun beğenilmemesi ile efsane dizinin tadı damağımızda kalmıştı. George R. R. Martin’in serisi Buz ve Ateşin Şarkısı‘ndan uyarlanmış dizi, adını da serinin ilk kitabından alıyor.

Yapımcılar sesimizi duymuş olacak ki, Targaryen ailesinin geçmişine odaklanacak yeni spin-off proje House of The Dragon‘un çalışmalarına 2 yıl öncesinde başlamıştı. Proje, Game of Thrones’da yaşananların en az 300 yıl öncesine odaklanacak. Proje büyük ihtimal, Targaryen hanesinin yaşadığı iç savaşlarına, kuruluş ve tarihine, Yedi Krallığın fethine odaklanacak. Seri, bu sefer de George R. R. Martin’in Fire & Blood kitabından uyarlanıyor.

Proje şu anda yapım aşamasında ve ara ara fotoğraflar ve fragmanlar paylaşılıyor. Dizinin ilk bölümü 21 Ağustos 2022’de, her zaman olduğu gibi HBO kanalında yayınlanacak. HBO Max henüz Türkiye’de kullanılmıyor ve geçtiğimiz ay da Türkiye’de erişime açılma planlarını askıya almıştı.

Geçtiğimiz günlerde House of The Dragon’dan paylaşılan görseller;

House of The Dragon

House of The Dragon

House of The Dragon

House of The Dragon
House of The Dragon
House of The Dragon
House of The Dragon
House of The Dragon
House of The Dragon
House of The Dragon
House of The Dragon
House of The Dragon
House of The Dragon

Dizinin oyuncu kadrosunda, Matt Smith, Paddy Considine, Olivia Cooke, Emma D’Arcy, Ryan Corr, Jefferson Hall, David Horovitch, Graham McTavish, Matthew Needham, Bill Paterson ve Gavin Spokes gibi isimler bulunuyor. Dizinin müziklerini başarılı besteci Ramin Djawadi üstelenecek. Ayrıca dizi, Amazon’un The Lord of the Rings: The Rings of Power dizisinden 12 gün önce yayınlanacak. George R. R. Martin’in rekabetçi ruhunu gizlemeyerek Dragon’un Rings’i yenmesini istiyor.

Dizinin yayınlanan en son fragmanı;

Çoğu kişinin en sevdiği dizi olan efsanelerden Game of Thrones, final sezonuyla sevenlerini hayal kırıklığına uğratmış olsa da, spin-off projesini heyecanla bekliyoruz.

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu