Sosyal MedyaDijital Platformlarİnternet

YouTube İndirilen Videolara Filigran Ekleyecek!

Çevrim içi video paylaşım ve alanının en iyisi olan sosyal medya platformu YouTube, rakip sosyal medya platformlarının video içeriklerine oldukça yönelmesi ile birlikte, yeni önlemler alıyor.

Geçtiğimiz günlerde, YouTube’un yeni pazarlama stratejilerine yelken açtığı haberini sizlere vermiştik. Platform, içerisinde bulunan mağazadan video akış içerik platformlarının aboneliklerini satacaktı.

Ayrıca platform ”Shorts” formatı içinde çalışmalarını sürdürüyor. Mevcut YouTube videolarından seçtiğiniz kısımları otomatik olarak size Shorts formatında hazırlayıp sunacak bir dönüştürücü aracı sunmuştu.

YouTube şimdi de indirilen Shorts videolara kendi logosunu filigran olarak ekliyor.

Bildiğiniz gibi TikTok videolarında platformun logosu ve kullanıcı isminin de yer aldığı bir fligran video üzerinde çıkıyor. Yeni güncelleme ile YouTube‘da, videolarını indirip başka platformlarda paylaşmak isteyen içerik üreticileri, fligran ile karşılaşacak.

Artık Shorts’larda YouTube logosu olacak ve başka platformlarda Shorts özellikleri ile editlenen videoların indirip, paylaşılması önlenecek.

YouTube Shorts
YouTube Shorts

Konuyla alakalı; “Kısa videolarınızı diğer platformlarda paylaşmak için YouTube Studio’dan indiren bir içerik üreticiyseniz, artık indirdiğiniz içeriklerinizde bir filigran bulacaksınız. İzleyicilerinizin platformlar arasında paylaştığınız içeriğin YouTube’da bulunabileceğini görmesi amacıyla böyle bir yenilikte bulunduk.” şeklinde YouTube topluluk yöneticisinin bir açıklaması bulunuyor.

YouTube Shorts’un aylık kullanıcı sayısı 1.5 milyarı geçmesi sebebi ile, platforma teşvik amacıyla filigranın getirildiğini düşünüyoruz.

Filigranın, önümüzdeki birkaç hafta içinde masaüstünde, önümüzdeki aylarda ise mobil kullanıma sunulması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu