Sosyal Medyaİnternet

Twitter WhatsApp Destekli Çalışacak!

280 karakterli tweetler atabildiğiniz Twitter, hız kesmeden yeni özellikleri test etmeye devam ediyor. Bu günlerde yeni özellikler ve test aşamasındaki projeleri ile oldukça gündeme gelen platform, Hindistan‘da denediği yeni bir özellik ile gündeme geldi.

Geçtiğimiz günlerde, platformun çok beklenen, tweetleri düzenleme özelliğinden bahsetmiştik. Twitter, kullanıcı deneyimini daha da iyileştirmeyi kafasına koymuş olacak ki, yeni bir tweet atma yöntemini daha test ediyor.

Twitter WhatsApp’ta paylaş özelliğini test ediyor.

Twitter, yeni özellikle ile birlikte, tweetlerin altında yeni bir buton ekleyecek. Biraz daha ayrıntılı bahsetmek gerekirse, platform Hindistandaki android kullanıcıların gönderilerinin altına bir buton koyarak, tweetleri WhatsApp’ta paylaşmanın bir yolunu test ediyor.

WhatsApp’ın, Hindistan’da aktif 400 milyon kullanıcısı bulunuyor. Uygulamanın ülkedeki popülaritesini göz önünde bulundurunca, test aşamasının Hindistan’da olması hiç şaşırtıcı değil. Twitter, bu popülerlikten yararlanarak daha fazla kullanıcıyı bünyesine çekmek istemiş gibi duruyor.

Twitter India hesabından paylaşılan bir tweet ile, yeni özelliğin test aşamasında olduğundan haberimiz oldu.

Twitter Hindistan direktörü, Hindistan’ın önemli bir pazar olduğunu, WhatsApp paylaş butonunu test etmeye başladıklarını ve android kullanıcılara, paylaş düğmesi yerine WhatsApp ikonunun geleceğinden bahsetti. Test sürecinin final verilerine göre, paylaş butonu tamamen kaldırabilir. Özelliğin tüm ülkelere ne zaman ulaşacağı, şu an için belirsiz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu