Dijital Platformlar

YouTube Shorts’a Yeni Özellik Geliyor!

YouTube, yüklediğimiz videolardan istediğimiz kısımları Shorts formatında bize sunacak bir dönüştürücü aracı sunuyor.

Google’a ait, dünyanın en popüler video paylaşım platformu YouTube, Shorts kısmına yeni bir özellik getiriyor.

Kısa video içerikleri popülerleşmeye başladığından beri, platformlar çeşitli özellikleri bünyesine getiriyor. Bu kapsamda YouTube, 60 saniyeye kadar kısa videolar oluşturup paylaşabildiğimiz ”Shorts” hizmetini sunmuştu.

Şirket şimdi, ”Short’s” videolar oluşturmayı daha kolay bir hale getirecek özelliğini duyurdu.

Yeni özellik ile beraber, mevcut YouTube videolarından seçtiğiniz kısımları otomatik olarak size Short’s formatında hazırlayıp sunacak.

YouTube Shorts
YouTube Shorts

Özellik şu an sadece mobil uygulama üzerinde olacak ve özelliği kullanmak isteyen içerik üreticileri, kendi kanalları üzerinden “Edit into a Short’s”a tıklamaları yeterli olacak.

YouTube hali hazırda kanala yüklenen 60 saniyenin altında her dikey videoyu, otomatik olarak Short’s formatında sunuyordu. Ancak, içerik üreticileri için daha zevkli hale getirmek istemiş olacak ki, yüklediğimiz videolardan istediğimiz kısımları Short’s formatında bize sunacak bir dönüştürücü aracı sunuyor.

YouTube Short’s formatından sorumlu Vadim Lavrusik; içerik üreticilerinin videolardan anlarını kolayca alabilmesi ve ilgi çekici Short’s videolar üretebilmelerini hedeflediklerini söyledi.

Yeni özellik 29 Temmuz 2022’den itibaren kullanıma sunuldu ve gün geçtikçe tüm kullanıcılara ulaşmaya başlayacak. Dediğimiz gibi, dönüştürücü özellik henüz web sitelerinde kullanılamıyor. Yalnızca IOS ve Android cihazlardaki YouTube uygulaması üzerinden erişilebilecek.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu