PC OyunlarıEğlence

The Wolf Among Us 2 Ne Zaman Çıkacak?

The Wolf Among Us 2 çıkış tarihi ertelendi. Peki ne zaman çıkacak?

The Wolf Among Us 2 Ne Zaman Çıkacak? İşte detaylar!

Bigby Wolf’un hikayesinde bir sonraki bölümü görmek için oyun severlerin biraz daha beklemesi gerekeceği açıklandı. Oyunun geliştirici şirketi Telltale Games, The Wolf Among Us 2’nin çıkışının 2024’e ertelendiğinin duyurusunu gerçekleştirdi. 2013’te çıkan ilk oyunu, “Fables” çizgi romanından uyarlanarak geliştirilmişti.

Şirket Telltale Games tarafından Twitter’dan yapılan açıklamada, şirketin ekibinin sağlığını korumanın öncelikli konuları olduğunda kararlı olduklarının altını çiziyorlar. Bu açıklama, Telltale Games’in geçmişte çalışanlarında olan ve çok çektiği “tükenmişlik sendromu”ndan korunma isteği olduğunun anlaşılması oldukça bariz.

The Wolf Among Us 2’nin geliştirme süreci pandemi ile oldukça sekteye uğradı! The Wolf Among Us 2

IGN‘e konuşan Jamie Ottilie, oyunun geliştirme ekibinin Unreal Engine 4’ten Unreal Engine 5’e geçiş yapması gerektiğini buna mecbur olunduğunu dile getirdi. Bu geçişin anlamı ise, şimdiye kadar yapılan çalışmaların büyük kısmının tekrarlanmasını gerekeceğidir. Prodüksiyondaki diğer zorluklar da işin içine girince oyunun 2023’e yetişmesinin mümkün olmadığını anlamak o kadar da zor değil.

Şirket CEO’su Ottilie, konu hakkında şu ifadeleri kullandı: “Oyun yapmak zor ve zaman gerektiren bir şey. Ve hazır olmayan bir şeyi çıkarmak hiçbirimize fayda getirmez.” The Wolf Among Us 2’nin duyurusu 2019’un aralık ayında gerçekleştirilmişti. Ancak pandeminin de etkisiyle oyunun geliştirme süreci Telltale’in öngördüğünden daha uzun sürdü.

Pandemi oyunun çıkış tarihini ve geliştirme aşamasını oldukça ileriye sarkıttı. Şirket, The Expanse’in uyarlamasının ise bu yıl bitmeden oyuncularla buluşması hedeflendiğini aktarıyor.

Battlefield 2042Eleventh HourÇıktı!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu