Donanım ve Elektronik

Sony 2023 Bravia TV Serisini Kullanıcılara Sundu!

Sony 2023 Bravia TV serisinin tanıtımı gerçekleştirildi.

Sony 2023 Bravia TV Serisini Kullanıcılara Sundu! İşte detaylar!

Teknoloji devi Sony, CES 2023’te tanıtımını gerçekleştirmediği 2023 model Bravia TV serisini, bu hafta içinde düzenlediği yeni bir etkinlikle kullanıcılarına tanıttı. Sony, LG ve Samsung gibi şirketlerin daha pahalı cihazlarıyla rekabet etmek üzere çıkarttığı bu cihazlarını “Bravia” markası altında tanımlıyor. Konu hakkında daha önce herhangi bir bilgiye erişmediyseniz ufak notlar ile size bir bilgilendirme yapmamız gerekecektir.

Modeller içindeki tanımlamalar şu şekilde ifade edilebilir: “İlk harf panel tipini belirtir. X LED’dir, A OLED anlamına gelir. Ortadaki bulunan sayılar ürün katmanını gösterir ve sayı yükseldikçe kalite artar. Son harf üretim yılını gösterir ve biz L’yi yakaladık (geçen yıl K idi).

Sony 2023 Bravia TV Serisi

2023 serisinde bulunan her bir Bravia TV modeli, Sony’nin yeni “XR Clear Image Technology” ve şirketin güncellenmiş Bilişsel İşlemcisi XR ile birlikte sunulmakta. Bunlar, hareket bulanıklığını azaltarak gürültü düşürmeyi ve hareket netliğini iyileştirmeyi hedeflemek üzere geliştirilmiş teknolojilerdir. Buna ek olarak, güncellenen işlemci görüntü kalitesini iyileştirmek için OLED ve LED panelinin arka plan aydınlatmasını kontrol edebilecek. TV ses sisteminde yapılan güncellemeler sayesinde TV ve soundbar seslerinin senkronize edilmesine ve 360 derece uzamsal ses haritalamasına da izin vermekte.Sony 2023 Bravia TV Serisi

İzleyicinin odadaki konumunu algılayan ve görüntü/ses kalitesini bulundukları yere göre optimize eden, “Bravia kamerası” adlı bir özellik de bulunmakta. Google TV, her TV’de yerleşik biçimde cihazlarda gelmekte. Yeni cihazında artık TV uzaktan kumandasına bir Crunchyroll düğmesi yerleştirilmiş. Böylelikle Sony, sahibi olduğu şirketin uygulamasına bir ayrıcalık tanımış olacak. Diğer bir etkileyici nokta ise A95L ve A80L, titreşimli aktüatörler kullanılarak sesin tüm ekrandan üretilmesini sağlayan Acoustic Surface Audio+ özelliğine bu yeni cihazlar sahipler.

Tüm noktaları bir kenara bıraktığımızda yeni cihazlar en iyi ekran deneyimini arayan PlayStation 5 sahiplerine en uygun olabilecek cihazlar diyebiliriz. Kullanıcılar da en iyi verimi almak isteyeceği için muhtemelen aynı şirket tarafından geliştirilen bir TV’yi satın almak isteyecektir. 2023 Sony Bravia serisi, kullanıcıların görüntü kalitesini ve hareket bulanıklığını azaltma gibi ayarları değiştirmek için erişebileceği bir “Oyun Menüsü” içeriyor olacak. Her TV’de ayrıca 120 fps’de 4K görüntü kalitesi sağlayan HDMI 2.1 vardır.

Sony 2023 Bravia TV’ler

Sony 2023 Bravia modelleri aşağıdaki serilerden oluşuyor:

  • Bravia XR X90L 4K Full LED: 55, 65, 75 veya 86 inç ekranla sunulur
  • Bravia XR A95L 4K OLED: 55, 65 veya 77 inç ekranla sunulur
  • Bravia XR A80L 4K OLED: 55, 65, 77 veya 83 inç ekranla sunulur.

“Qualcomm CEO’suna Göre Apple Kendi 5G Modemini Ne Zaman Kullanacak?

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu