Donanım ve Elektronik

Fujifilm Instax Mini 12 Fotoğraf Makinesi Yolda!

Fujifilm Instax Mini 12 fotoğraf makinesi tanıtımı gerçekleşti.

Fujifilm Instax Mini 12 Fotoğraf Makinesi Yolda! İşte detaylar.

Fujifilm Instax Mini 12 adını taşıyan en yeni fotoğraf makinesinin tanıtımını gerçekleştirdi. Yeni model Instax Mini 12, serinin eski üyelerinde de görülen “baloncuk” tasarımını korumasının yanı sıra ; selefine kıyasla gelişmiş bazı özellikler ile karşımıza çıkıyor.

Fujifilm Instax Mini 12

Instax Mini 12’de vizör ve lens daha nizami hizalanmakta. Böylelikle yakın çekim fotoğraflarda renkler daha “doğru” şekilde görünme imkânı bulunuyor. Kullanıcı çekerken gördükleriyle daha uyumlu bir görüntü sunmak için nesne kaymaları da azaltılmış.

Instax Mini 11’de görülen bazı özellikler Mini 12’ye herhangi bir değişiklik olmadan aktarılmış olduğunu tanıtımda görmeniz mümkün. Benzerlikler arasında yakın çekim/selfie modu ve otomatik pozlama bulunmakta. Paralaks düzeltme özelliği ise Instax Mini 12’nin yenilikleri arasında en dikkat çekici olanı diyebiliriz.

Fujifilm Instax Mini 12

Fujifilm’in başkan yardımcısı Shin Udono Instax Mini 12 hakkında şu ifadeleri kullandı: “Mini 12, neşe ve yaratıcılığı patlatan ikonik baloncuk tasarımıyla seriyi yeni bir seviyeye taşıyor. Dünyayı nasıl gördüğünüzü lens belirliyor ve Mini 12 kullanıcılara özel bir perspektif sunuyor.”

Instax Mini 12’de otomatik flaş kontrolü özelliği de bulunmakta. Bu özellik sayesinde fotoğraf makinesi flaşa ihtiyaç duyulup duyulmadığını otomatik olarak algılayıp gerekli ayarı kendi başına yapmakta. Güncellenen lens yapısı ise kamerayı açmayı ve yakın çekim/selfie moduna erişimi kolaylaştırdığını söyleyebiliriz.

Yeni çıkan bu modelin fiyatlandırması nasıl olacağı konusu ise ön siparişe çıkarılan Mini 12’nin ABD’de satış fiyatı 79,95 dolar olarak belirlenmiş. Çıkış tarihi ise 16 Mart günü olması planlanmakta.

Sony 2023 Bravia TV Serisini Kullanıcılara Sundu!

 

 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu