EğlencePC Oyunları

Battlefield 2042 “Eleventh Hour” Çıktı!

Battlefield 2042 yeni sezonu “Eleventh Hour” oyun severler ile buluşmaya hazır!

Battlefield 2042 “Eleventh Hour” haritası çıktı. İşte detaylar.

EA tarafından yayınlanmış olan, DICE tarafından geliştirilen Battlefield 2042’nin önemli yenilikler içeren 4. sezonu Eleventh Hour oyun severler ile buluşuyor . Battlefield’a özel çatışma dinamiklerini Güney Afrika’nın kayalık arazilerine taşıyan 4. sezonun yeni “teke tek” odaklı haritası Flashpoint, oyuncuları bir kez daha gerçek bir savaşın tam ortasına bırakıyor olacak. Araçlar açık alanda siper alırken, oyuncular haritanın geniş kapalı alanlarında silahlı ve sıcak çatışmalara dahil olacaklar.

Daha öncesinde de açıklandığı gibi, Battlefield 2042’nin yeni Specialist’i, arazide serbestçe hareket edebilen pusu uzmanı Camila “Blasco”. Blasco’ya özel X6-Infiltration; düşman cihazlarının hedefe kilitlenmesini önlemeyi, aktif tespit teknolojisine müdahale etmeyi ve ölü bölgeler oluşturarak düşmanın silah teknolojisini bertaraf etme gibi özelliklere sahip bir şekilde oyuncuların karşısına çıkıyor.

Battlefield 2042 “Eleventh Hour” ile ne gibi yenilikler geliyor?

Yeni sezonda oyuncuları bekleyen yeniliklere gelin yakından bakalım. Yeni Silah “RM68” Dahili bir susturucuya, gelişmiş stabilite ve geri tepme kontrolüne sahip. Bir diğer silah “Super 500 Shotgun Sidearm” Kısa menzilli, ¨patlayıcı¨ özelliğe sahip ve yakın mesafeli çatışmalara adapte edilebilmekte. “AC9 SMG” isimli bu silah seri atışlar yaparken kontrolün kaybolmaması için ergonomik bir yapıya sahip. “RPT-31 LMG” silahı ise düşük ve hızlı atış hızı seçeneklerinin yanı sıra büyük mermi ve benzersiz bir ¨döner dürbün¨ eklentisine sahip.Battlefield 2042 “Eleventh Hour”

SPH Explosive Launcher” isimli bu aygıt düşmanlara, nesnelere, araçlara yapıştırılabilen patlayıcılara sahip; piyadelere karşı da kullanılabiliyor. “CAV-Brawler” yeni eklenen bu araç dar alanlardan geçebiliyor ve tüm koltukları dolu olsa bile ölen oyuncuların ¨spawn¨ olabilmeleri için kullanılabiliyor. Aynı zamanda aktif bir ¨tehdit tespit sistemi¨ içeriyor ve her yöne el bombaları atarak yakın çevredeki düşman askerlerini bertaraf edebiliyor.

Oyunun sınıf sisteminde yapılan yenilikler ile beraber oyuncular, Specialist sınıfının üyelerini; Assault, Engineer, Recon ve Support sınıflarının altında bulabiliyor olacaklar. Ayrıca bu yeni sistem, Specialist’ lerin erişebileceği tüm donanım ve ekipmanları yeniden tanımlayarak oyuncular için daha anlaşılır bir düzen getirecek gibi görünüyor.

Ayrıca ilerleyen zamanlarda Battlefield 2042’ye eklenecek olan Discarded haritasının yenilenmiş hali ile; iyileştirilmiş bir görüş açısına, piyade savaşlarında etkin şekilde kullanılabilecek yeni birçok sipere, daha iyi kontrol noktalarına ve yeni alanlara sahip olacaklarını da eklemekte fayda var.

Gran Turismo 7’ye VR Modu!

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu