PC Oyunları

The Last of Us Part 1, v1.1.0 Güncellemesi Sorunları Çözüyor!

The Last of Us Part 1 oyunu daha önce Steam Deck'te çalıştırabiliyorken, güncelleme ile artık çoğu performans sorununun çözüldüğü onaylandı.

The Last of Us Part 1, çeşitli grafik ve performans sorunlarını gideren yeni bir güncelleme sayesinde artık düzgün işliyor. Steam Deck tarafından bu durum doğrulandı. Oyun daha önce sadece Deck’te oynanabilirken, en sorunsuz deneyime yakın bile değildi. Bu da sık sık çökmelere ve baş karakter Ellie Williams’ın saçını uzun makarnaya çeviren bazı görsel aksaklıklara neden oluyordu.

The Last of Us Part 1, v1.1.0 Güncellemesi

Güncellenen yamanın geriye kalan kısmı, CPU ve GPU performansını iyileştirmeye yönelik optimizasyonlardan başlayarak Windows PC sürümünü düzeltmeyi hedeflemekte. Oyunda grafik ayarlarıyla ilgili çok sayıda çökme düzeltildi. Kullanıcı raporlarına göre ayrıca, duraklatma menüsünden çıkarken ve hemen ardından geri dönüş sağlamaya çalışırken oluşan bir gecikmeden bahsediliyordu. Bahsedilen bu sorun da düzeltildi.  Stüdyo, bir çökmenin ardından veya masaüstünden çıkarken zamanlayıcının geri dönmesine neden olan bir aksaklığı daha güncelleme ile düzeltti.

the last of us part 1

Ayrıca The Last of Us Part I artık PC ve PS5’te mevcut olduğunu dip not olarak eklemekte fayda var. VRAM yönetimi,  bağlantı noktasında büyük bir sorundu. Oyun başlangıçta düşük ön ayarın ötesinde herhangi bir mod da çalışmak için çok büyük boyutta bellek gerektiriyordu. Güncelleme şimdi, görsel doğruluk zayıf görünse bile, düşük kaliteli grafik kartlarına sahip kişilerin oyunu oynayabilmesine izin verecek bir “Çok Düşük” grafik ön ayarı ekledi.

Durumu açıklayan tweet gönderisinde oyun şirketi “Naughty Dog olarak bizler ve Iron Galaxy’deki ortaklarımız, gelecekteki iyileştirmeleri ve yamaları desteklemek için oyuncu raporlarını yakından izliyoruz” yazıyor . “Aktif bir şekilde optimize ediyoruz, oyun kararlılığı üzerinde çalışıyoruz ve düzenli olarak yayınlanan güncellemelere dahil edilecek ek düzeltmeler uyguluyoruz.” diye ekliyor.

Star Wars Outlaws Fragmanı Yayınlandı! 2024’te Oyun severlerle!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu