Donanım ve Elektronik

iPhone 15 Serisi 48 Megapiksel Kameraya Sahip Olacak!

iPhone 14 ve iPhone 14 Plus, iki adet 12 megapiksel sensörden oluşan çift arka kamera ünitesine sahiptir.

iPhone 15 Serisi 48 Megapiksel Kameraya Sahip Olacak! Sony Talebi Karşılamakta Zorlanıyor.. İşte detaylar..

Teknoloji şirketi Apple, geçen yıl birinci sınıf iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modellerinde 48 megapiksel birincil arka kamera sensörünü tercih ederken, iPhone 14 ve iPhone 14 Plus için çift 12 megapiksel arka kamera birimlerini tercih etmişti. Bu yıl çıkacak olan yeni modellerle gelmesi beklenen en büyük yeniliklerden biri yeni bir ana kamera olarak karşımıza çıkıyor.

Bu sefer Cupertino merkezli şirket, 48 megapiksel birincil arka kamera sensörünü temel iPhone 15 ve iPhone 15 Plus modellerine getirebilir. Apple’ın önde gelen kamera tedarikçilerinden biri olan Sony’nin bu artan talep nedeniyle üretim kısıtlamalarıyla karşı karşıya kalabileceği bildiriliyor.

iPhone 15 Serisi 48 Megapiksel Kamera ile Gelebilir

IT Home tarafından paylaşılan bir rapora göre, iPhone 15 serisinin tamamı bu yıl 48 megapiksel kameralara sahip olacak ve bu önemli yükseltme nedeniyle Sony şirketi  ‘yetersiz üretim kapasitesi’ ile yüzleşmek zorunda kalıyor. Sony’nin, Apple‘dan gelen 48 megapiksel kameralara yönelik artan talebi karşılamak için TSMC ile işbirliği yaptığı konuşulmakta.

iPhone 15 Serisi

Sony’nin TSMC’den renkli filtre filmleri siparişini artırdığı aktarılan bilgiler arasında yerini alırken TSMC’nin fotodiyotların ve mantık katmanlarının üretimine yardımcı olduğunu ardından arka uç üretim kapasitesini Caiyu ve Tongxin Electronics’e devrettiği söyleniyor. Geçmişe baktığımızda  iPhone 14 ve iPhone 14 Plus , 12 megapiksel geniş açılı kamera ve 12 megapiksel ultra geniş açılı lensten oluşan çift arka kamera ünitesi içermekteydi. Hem iPhone 14 Pro hem de iPhone 14 Pro Max, ikinci nesil sensör kaydırmalı optik görüntü sabitlemeli 48 megapiksel ana kameraya, 12 megapiksel telefoto sensöre ve başka bir 12 megapiksel ultra geniş açılı kameraya sahip olarak kullanıcıya sunulmakta.

Apple şirketinin iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max modelleriyle yeni serisinin Eylül ayında resmiyet kazanması bekleniyor. Yakın zamanda ortaya çıkan bir söylentiye göre iPhone 15 serisinin ortalama satış fiyatı 925$ olacak. Çıkacak olan akıllı cep telefonu modellerinin A16 Bionic çip üzerinde çalışması beklenirken, Pro modellerinin A17 Bionic SoC üzerinde çalışması bekleniyor. Bu yılki iPhone modellerinde şarj için bir USB Type-C bağlantı noktasına sahip olması bekleniyor olduğunu da eklemekte fayda var.

Infinix Note 30 VIP Piyasaya Çıktı!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu