PC Oyunları

Naughty Dog’un 25 Çalışanı ile Yollarını Ayırdı!

İşten çıkarılan işçiler sonrasında geliştirilen oyunların ne olacağı merak ediliyor. İşte detaylar!

Last of Us’ın yapımcı şirketi Naughty Dog‘un işten çıkarmalarla adı anıldığı aktarılıyor. Kovulan işçilerin Ekim ayı sonuna kadar çalışmaya devam edeceği söyleniyor. Ortaya atılan en büyük iddia ise herhangi bir kıdem tazminatı çalışanlara verilmeyeceği konusu.

Naughty Dog’ta kartlar yeniden dağıtılıyor!

2023 oyun seveler için çok güzel geçiyor olabilir. Ancak geliştire tarafında işler pek öyle değil. Volition’da karşılaştığımız üzere büyük işten çıkarmalar için, üst düzey yöneticilerin ayrılması ve stüdyoların kapanması, yatırımcıların fişini çekmesi için gereken tek şey, kötü satan bir oyun gibi görünüyordu. Ancak Naughty Dog gibi son derece başarılı stüdyolarında bu duruma düşmüş olduğunu görüyoruz. Oyun geliştirme şirketi, HBO’nun Emmy Ödülleri’nde 24 adaylık kazanan The Last of Us’ın uyarlama oyunuyla bu yıla harika başlamıştı.

naughty-dog

Mayıs ayında yayınlanan bir raporda, oyundaki geliştirme sürecinin azaltıldığını ve ‘kalitesini ve uzun vadeli uygulanabilirliğini yeniden değerlendirmek’ üzere daha fazla zamana ihtiyaç duyulduğuna değinilmişti. Sürecin bir parçası olarak, birkaç geliştirici başka projelerle görevlendirilmişti. Bunların sonucunda olan işten çıkarmalarda “The Last of Us” çok oyunculu deneyiminin aynı zamanda Druckmann’ı baş yazar veya yönetmen olarak içermeyen ilk deneyim olacağı bir durum oluştu.  En son sürümü, performans sorunları nedeniyle kötü karşılanan The Last of Us Part I’in PC sürümü Mart ayında çıkmıştı. Druckmann, ekibin bu seriden ayrıldığını zaten doğruladığı için bazı beklentilerin gelmeyeceğini söylememiz mümkün.

Galaxy Tab S9 FE ve S9 FE+ Tanıtıldı!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu