PC Oyunları

Diablo IV 2. Sezon Geliyor!

Oyuncular doğrudan Steam üzerinden oynayabilecek. İşte detaylar!

Diablo IV 2.  sezonuyla Steam’e geliyor. Oyunun yaratıcısı Blizzard’ın sözünü tutarak oyun mağazasına giriş yapıyor. Normal şartlarda Blizzard şirketinin tüm PC oyunları kendi özel “Battle.net” başlatıcısıyla sınırlı olarak oyun severlere sunuluyordu.  Kolay erişim için artık 2 sezonuyla oyun Steam’de olmayı tercih ediyor.

Diablo IV 2. Sezonda Steam’de!

Oyunun Steam sürümü istek listesine eklenebilir durumda. Oyunu hali hazırda oynayan oyun severlerin Battle.net hesabına bağlaması gerekiyor olacak. Bu şekilde oyunu platformlar arası ilerletme mümkün olacak. Bu ortaklıkla  Steam arkadaş listesine sorunsuz erişimin yanı sıra başarıları gözlemleyebileceksiniz. Bu durum başkalarını  iblis öldürme oturumlarına arkadaşlarınızı da davet edebileceğiniz anlamına geliyor. Steam mağazasında oyun için üç sürüm (Standart, Deluxe ve Ultimate) yer aldığı görülüyor.

diablo-iv-2-sezon

Diablo 4’ün Steam’e gelişi,  Sanctuary topraklarında fırtınalar estirmeniz için vampir güçleri veren ‘Season of Blood’ temasıyla yani 2. sezon içeriğiyle aynı zamana denk gelmekte. Yeni sezon güncellemesinde oyuncuları peki ne bekliyor? Güncelleme, bir dizi kanlı cinayeti ve bundan sorumlu Black Sensei’yi araştırırken, size arbalet kullanan vampir avcısı Erys ile eşleştiren yeni bir görev dizisi sunuyor olacak. Daha da önemlisi oyuncular, Missing Pieces önsöz görevini tamamladıktan hemen sonra 2. sezon içeriğine erişim sağlayabilecekler.

diablo-iv-2-sezon

Güncelleme sadece bununla sınırlı kalmıyor. 50. seviyeden sonra XP kazanımlarını yüzde 40’a kadar daha hızlı artırarak oyun sonu ilerlemesini büyük ölçüde artırmaya yönelik geliştirmelerde yapılmış diyebiliriz.  Blizzard şirketi ilk olarak Overwatch 2 ile Steam’e geçiş yapmıştı.  Yayıncı şirket daha fazla oyun getirmeyi planladığının sözünü oyun severlere vermişti. Diablo IV, 17 Ekim’de Steam’e gelmiş olacak. PS4 , PS5 , Xbox One ve Xbox Series S/X aracılığıyla konsola ek olarak Battle.net aracılığıyla PC’de oynanabildiğini hatırlatmakta fayda var.

Naughty Dog’un 25 Çalışanı ile Yollarını Ayırdı!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu