Donanım ve Elektronik

Galaxy Tab S9 FE ve S9 FE+ Tanıtıldı!

Samsung, Galaxy Tab S9 FE ve S9 FE+ modellerini tanıttı. İşte detaylar!

Sürekli yeni sızıntılarla gündeme gelen Samsung Galaxy Tab S9 FE serisini artık beklememize gerek kalmadı. Şirketin gerçekleştirdiği etkinlikte Galaxy Tab S9 FE ve S9 FE+ modelleri resmi olarak tanıtıldı.

Galaxy Tab S9 FE ve S9 FE+

Samsung’un yen tablet modelleri Galaxy Tab S9 FE ve S9 FE+, Galaxy Tab S9 şirketin etkinliğinde tanıtıldı. GEnel özelliklere baktığımızda Galaxy Tab S9 FE’de 90Hz yenileme hızı ve 10.9 inç IPS LCD ekran, S9 FE Plus’ta ise, 90Hz yenileme hızı sunan 12,4 inç IPS panel bulunduğunu görüyoruz.

galaxy-tab-s9-fe

Galaxy Tab S9 serisi daha önce, içerisinde Snapdragon 8 Gen 2 yonga işlemci seti ile tanıtılmıştı. Fakat FE serisi, 5nm fabrikasyon sürecini temel alan Exynos 1380’i içerisinde barındırmakta. 5G desteğine sahip bu işlemci, dört adet 2.4 GHz Cortex-A78 ve dört adet 2.0 GHz Cortex-A55 çekirdeklerine sahip olarak kullanıcıya sunuluyor. Teknoloji şirketinin yaptığı açıklamalara göre Galaxy Tab S9 FE, 529 euro, Tab S9 FE+ ise 699 euro’dan başlayan fiyatlarla raflarda yerini alacak. Galaxy Tab S9-FE serisinin 5 Ekim tarihinde satışa çıkacak.

galaxy-tab-s9-fe

Tabletin temel modelinin arka panelinde 8MP birincil kamera, ön panelinde ise öz çekimler için 12MP ön kamera bulunmakta. Plus modelinde ise, 8MP birincil ve 8MP ultra geniş olmak üzere ikili kurulum bulunmakta. Bu modelin ön panelinde ise tıpkı temel modelindeki gibi 12MP öz çekim kamerası yer almakta. Tab S9’un 8.000 mAh bataryaya sahipken Tab S9+’da ise 10090 mAh büyüklüğünde bir batarya bulunmakta. Her iki tabletin de suya ve toza karşı IP68 sertifikası, Bluetooth 5.3, USB-C portu, 5G desteği bulunmakta olduğunu da dipnot olarak ekleyelim.

”  Google Pixel 8 Serisi Yeni Telefonları Tanıttı!  “

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu