PC Oyunları

E3 2023 iptal edildi!

E3 2023 iptal edildiği, etkinliğin gerçekleşmeyeceği açıklandı.

E3 2023 iptal edildi! Neden iptal edildi? Bir daha gerçekleşmeyecek mi? İşte detaylar!

Büyük oyun etkinliklerinin başında gelen etkinlilerinden biri olan E3 2023 iptal edildiği açıklandı. Microsoft, Nintendo ve Ubisoft gibi sektörün hükümdarları, E3 2023 etkinliğine katılmayacağını açıklamasının sonucunda organizasyon yetkilileri bu yıl tamamen etkinliğin yapılmayacağını açıkladılar.

IGN’nin haberine göre Entertainment Software Association (ESA) üyelerine yapılması planlanan etkinliğin hala sevilen bir marka ve organizasyon olmaya devam ettiğini fakat E3 2023 planlarının ” Oyun sektörünün büyüklüğünü ve gücünü beraberinde etkilerini sergileyebilecek şekilde gerçekleştirebilmek adına yeterli ilgiyi toplayamadıklarını” aktarmış.

E3 2023 iptal edildi!

Şirket ESA tarafında yapılan açıklamalarda, “Bu zor kararı alırken, bizim ve iş ortaklarımızın bu etkinliği gerçekleştirmek için gösterdiği çabayı düşünmek zorundayız. Fakat sektör için ve E3 için doğru olanı mecburen yapmalıyız. İlgili şirketlerin oynanabilir demolar hazırlamayacaklarını ve E3’te bu yaz yer almanın üstesinden gelemeyecekleri kaynak sorunları yaşadıklarını anlıyor ve takdir ediyoruz. E3 2023 iptal edildi evet ama katılmayı taahhüt eden şirketler için, hak ettiğiniz ve ReedPop etkinlik deneyimlerinden beklediğiniz gösteriyi sunamayacağımız için çok üzgünüz.” ifadelerine yer verildi.

E3 2023 iptal edildi!

Etkinlik eğer iptal edilmemiş olsaydı 13-16 Haziran tarihlerinde Los Angeles’ta düzenlenecek ve 2019′ dan bu yana düzenlenen ilk yüz yüze etkinliği olacaktı. Etkinlik iptal edilse de haziran ayı oyun dünyası için hareketli geçecek ve oyun dünyasından pek çok yeni haber alacağız gibi duruyor. Geçtiğimiz bir kaç ay öncesinde pek çok oyun şirketi kendi etkinliğini düzenleyeceğini duyurmuştu. Nintendo ve PlayStation haziran ayı gibi kendi etkinliğini gerçekleştirmekte. Kendi etkinliğini kendin yönet kervanına geçtiğimiz günlerde Ubisoft‘da katıldı.

Üstelik E3 2023 iptal edilmiş olsa da 8 Haziran’da gerçekleşecek bir etkinlik halihazırda bulunuyor. Summer Game Fest adındaki bu etkinlik, E3 2023 iptali sonrası rakipsiz kaldı diyebiliriz.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu