PC Oyunları

Xbox Series X ve S’den Ücretsiz İndirip Oynayabileceğiniz 5 Oyun!

Xbox Series X ve S'den ücret ödemeden oynayabileceğiniz heyecan verici oyunlar bu yazımızda.

Xbox Series X ve S’den Ücretsiz İndirip Oynayabileceğiniz 5 Oyun! İşte detaylar.

Oyun severlerin oyun oynayabildiği pek çok platform bulunmakta. Bazen oyuncular hangi platformdan hangi oyunu oynayacaklarına karar veremiyorlar. Xbox Series X ve S kullanıcıları için de durum pek farklı sayılmaz. Oyun yelpazesi geniş olduğu için kullanıcılarına bir kolaylık yapmak büyük bir iyilik olabilir. Peki Xbox serilerinde  sunulan ücretsiz oyunlardan hangileri oynamaya değer? Gelin birlikte bakalım.

Xbox Series X ve S’den Ücretsiz İndirip Oynayabileceğiniz 6 Oyun!

Sürekli yeni oyunlar oynamak istiyor olabilirsiniz. Yeni oyunları deneyimlemek bazen çok pahalıya geliyor olabilir. Bütçeniz yoksa ve yeni oyunlar deneyimlemek istiyorsanız bu yazımız tam size göre. Bazı oyunlarda elbette ki uygulama içi satın alma olabilir ama bazıları size maliyetsiz eğlence sunacak.

Fall Guys

Bu oyun 2020 yılının sürpriz hitlerinden biri olarak daha önce karşımıza çıkmıştı. İlk olarak PC ve PlayStation 4 için hazırlanmış standart bir sürüme sahip olarak piyasaya sunulmuştu. Epic Games tarafından geliştirildiği şirketten satın alınarak daha da etkili bir hale getirilmesi amaçlanmıştı. Bu oyunu açıklamamız gerekirse Battle Royale ve Wipeout Tv şovu karışımı olarak bahsetmemiz mümkündür. Oyun temelinde bir yarışma formatının özelliklerine sahip diyebiliriz.

Apex Legends

Bu oyun Fortnite gibi Battle Royale oyunların popülaritesi, birçok stüdyonun bu türde olan kitle payını almak için kendi oyunlarını geliştirmesine sebep olmuştu. Apex Legends takım çalışmasının önemini bizlere hatırlatan bir oyun diyebiliriz. Oyun içerisinde bulunan karakterlerin her birinin kendine özgü yetenekleri bulunacak şekilde olması ise oyuncuların her bir karakteri deneyimleme hevesini pekiştirmekte diyebiliriz. Bu oyun rakip firmaların çıkarmış olduğu benzerlerinin aksine tamamen daha stratejik  ve daha fazla düşünme gerektirmekte.

Xbox Series X ve S

The Sims 4

Bu oyun oldukça eski olsa da sosyal simülasyon oyunlarının en gözdelerinden dememiz yanlış olmayacaktır. Oyunun piyasaya ilk çıkarıldığı tarih 2014 yılında PC sürümü için idi. Serüveni sonrasında her oyun platformuna taşındı. Oyun serisinde her birinde olduğu gibi, Sims adı verilen sanal karakterler için bir hayat inşa etmek ve yaşamlarını yönetmek etrafında dönüyor. Karakterleri yönetmeden önce istediğiniz şekilde özelleştirebiliyorsunuz.

Rocket League

Bu oyun Supersonic Acrobatic Rocket-Powered Battle-Cars adlı araçlı futbol oyunun devamı olarak piyasaya çıkarılmıştır. Oyunun amacı farklı arabalar kullanarak dev futbol toplarıyla  gol atmaya çalışılır. Ayrıca oyunu çevrimiçi oynamak için Xbox Live gibi bir çevrimiçi çok oyunculu hizmete abone olmanız gerekmediğini belirtmekte fayda var.

Halo Infinite

Oyunun içerisinde serideki oyunların öncesinde olduğu gibi 2021 yılında çıkan bu bölümü de Master Chief’in insanlığı çeşitli tehlikelerden koruma mücadelesine odaklanmakta. Oyunun sadece seferberlik modu şu an için ücretli olarak sunulmakta. Çok oyunculu kısmı ise oyun severlere ücretsiz olarak sunulmakta. Pek çok ücretsiz modunun yanında Ölüm maçı olarak bilinen geleneksel modu da ücretsiz sunuluyor.

E3 2023 iptal edildi!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu