Mobil OyunEğlencePC Oyunları

Sevilen ”Papers Please” Mobil Oyun Oluyor!

Sevilen oyun serisi, sonunda mobile de geliyor.

Birçok Youtube içerik üreticisi ve Twitch yayıncısının sevdiği ve popüler olmasına katkıda bulunduğu bağımsız oyun Papers Please, mobil marketlere geliyor.

Papers, Please oyunu, 1982’de Artstoztka ülkesinin sınır kontrol noktasında çalışan bir müfettişin çalışma hayatını kurgusal olarak baz alıyor.

Papers Please
Papers Please

Oyun, hikaye anlatımı şeklinde ilerliyor ve siyasi rejimler, sağlık, çalışma izni gibi konularda size sınırlar koyarak, hangi vatandaşları ülkenize kabul edip edemeyeceğiniz belirliyor. Canlandırdığınız müfettiş, pasaport son geçerlik tarihi, boy-kilo, vatandaşı olduğu ülke gibi, giriş onayı bekleyen vatandaşların verdiği bilgilerin belgelerle uyuşmazlığını kontrol ediyor ve duruma göre red veya kabul veriyor.

Gün sonunda kazandığınız paraya göre yemek, ilaç alabilir, daha güzel bir eve geçiş yapabilirsiniz. Oyunda haksız kazanç sağlayıp üst merciler tarafından dikkat çekmemenizi tavsiye ederim.

Papers Please
Papers Please

Oyun, terör saldırıları, evrakta sahtecilik, terör örgütleri, memura rüşvet gibi birçok olay örgüsü ve karakteri barındırıyor. Oyunun, birçok siyasi olayı, eleştiriyi ve göndermeleri barındırdığını belirtmekte fayda var. Tarihe ve siyasete ilgiliyseniz, oyunu tavsiye ediyorum.

Oyun, oyun geliştiricisi Lucas Pope tarafından yaratılıp, 3909 LLC yapım şirketi aracılığıyla geliştirildi. İlk kez 8 Ağustos 2013’de Microsoft Windows için yayınlandı.

Pope, 23 Temmuz’da Twitter’da paylaştığı gönderide, Papers, Please’in mobile geleceğini sevenlere duyurdu.

Papers, Please, eylemlerinize bağlı olarak 20 farklı sonu ile karşınıza çıktığı için başından kalkamayacak, her gün mesainize büyük bir heyecanla başlayacaksınız.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu