Dijital Platformlar

Twitch Yeni Güvenlik Önlemleri Alıyor!

Twitch, yayıncılarını önemsiyor ve onlara kolaylık sağlamaya devam ediyor.

En popüler canlı yayın platformu Twitch, Charity sürümünden sonra platforma gelecek yeni bir özelliği daha duyurdu.

İnternet, günlük hayatta fazla kullanılmaya ve üzerinden büyük gelirler elde edilmeye başlandığından beri, platformlar birçok yenilik getiriyor ve iyileştirmeler yapıyor.

Twitch

Popüler platformlar yeniliklerde birbiriyle yarışırken, geçtiğimiz günlerde kurumlara direkt bağış yapabileceğiniz Twitch Charity‘den sizlere bahsetmiştik. Bu sürüm ile beraber yayıncılara büyük kolaylık sağlanıyor ve yayıncıların, yayınlara daha çok odaklanabilmesini sağlıyor.

Twitch, yayıncılarını önemsiyor ve onlara kolaylık sağlamaya devam ediyor.

Platform ”birlikte daha güvenli” sloganıyla, güvenliğini güçlendiriyor.

Platformun güvenlik önlemleri arasında öğrenmeye dayalı yasak delme tespit sistemi bulunuyor. Bu sistem, şüpheli kullanıcı algılama olarak da biliniyor. Sistem potansiyel tehditleri ve şüpheli kullanıcıları tespit edip bunlara karşı önlem alıyor. Sistem, yeni ”Ortak Ban Listesi” özelliğiyle sistem kapsamını genişletiyor.

Bu özellikle beraber, kanalda banlanan kullanıcıya ilişkin bilgiler diğer yayıncılarla da paylaşılabilecek. Böylece potansiyel tehditler ve seri tacizciler, topluluklardan daha kolay uzak tutulacak.

Platform, potansiyel tehditlere karşı birlikte mücadeleyi kolaylaştırıp bir sistem oturtmayı hedefliyor.

Yayıncı panelinde, denetim ayarlarında Ortak Ban Listesi bulunacak ve kanala ortak ban listesi paylaşmak istediğinize dair paylaşım isteğinde bulunabileceksiniz. Paylaşım ilişkisi iki yönlü olacak yani, bir kanala paylaşım isteği göndermek aynı zamanda o kanaldan gelen istekleri otomatik olarak kabul ettiğiniz anlamına gelecek.

Başlangıç itibariyle 30 kişiyle paylaşım ilişkisi kurulabilir ve istek alabileceğiniz kanalları filtreleme veya gruplandırabilirsiniz.

Kanalınızda, ortak ban listesindeki kullanıcılar varsayılan olarak kısıtlanacak ama bu ayarı dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Yani kullanıcıyı, tekrar güvenli kullanıcı alanına alabilirsiniz.

Özellik hakkındaki daha ayrıntılı bilgi ve açıklamaya buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu