PC Oyunları

Overwatch 2 En Kötü Oyun İlan Edildi!

Blizzard'ın, Steam platformunda yayınladığı oyun Overwatch 2, Steam üzerindeki en kötü oyun olarak seçildi.

Activision – Blizzard, ilk olarak Overwatch 2 isimli oyunlarını Battle.net platformunda yayınlamıştı. Sonrasında şirket oyunu Steam platformuna ekledi. Eklediğinden şidiye kadar ki süreçte oyun için yapılan yorumlar beklenenin tam aksine. Overwatch 2, kısa sürede platformun en kötü oyunu ilan edildi. İşte detaylar!

Overwatch 2 En Kötü Oyun İlan Edildi!

Serinin ilki olan Overwatch ile beklediğinden daha büyük başarı yakalayan şirket bir kaç sene evvel 2. oyununu duyurmuştu. Yeni oyunun çıkışı ile orijinal Overwatch’un kapatılacağı ise kesin olarak şirket tarafından açıklanmıştı. Üretici şirket kullanıcılarını uzun süre beklettikten sonra  Overwatch 2’yi geçen sene yayınladı. Fakat sonuç pek istenilen gibi oldu demek doğru olmayacaktır.

overwatch-2-steam

Oyun eleştiri yağmuruna tutuldu dememiz daha doğru. Oyuncuların çoğu oyun içeriğinin yetersizliğinden dem vurmakta. Sonrasında ise Blizzard oyun içerisinde PvE Kahraman Görevlerini iptal etti ve oyuncular artık daha fazla dayanamayıp isyan bayraklarını kaldırdı. Kısa süre içinde kullanıcılar Steam’de inanılmaz bir karalama kampanyasına imza attı.

Oyunu oynayan pek çok kullanıcı  Steam üzerinden Overwatch 2’ye kötü yorumlar ve en düşün puanı verdi. Tüm bunların sonucunda oyun platformdaki en kötü oyun olmaya hak kazandı. Şunu belirtmemiz gerekiyor ki normal şartlarda Steam, kendi platform içerisinde en kötü oyunlara liste halinde yer vermiyor. Fakat “Hall of Shame” sitesi üzerinden platformun en kötü yapımlarına bakmak mümkün.

overwatch-2-steam

Bunlar yaşanıyor olsa da Overwatch 2 adındaki bu yapım, Steam platformunda en çok oynanan 23’üncü oyun olmayı başarmış. Reklamın iyisi kötüsü olmaz sözü beraberinde, insanlar meraklarına yenik düşüp oyunu deneyimlemek istemiş gibi görünüyor. Dikkat çeken bir nokta bulunuyor. Negatif girilen yorumların pek çoğu, oyunu hiç oynamamış kullanıcılar tarafından yapılmış yorumlar.

Xiaomi Band 8 Pro Tanıtıldı!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu