Yapay Zeka

Apple, Yeni Yapay Zeka Özelliklerini Tanıttı!

Yeni geliştirmeler ile sesli asistan Siri yüzde 25 daha doğru iletişim sağlıyor.

Apple, Yeni Yapay Zeka Özelliklerini Tanıttı! İşte detaylar!

Yapay zeka ile Apple şirketi, yeni cihazlarının temel işlevlerini geliştirmek için bu yeni teknolojiyi kullanıyor. Şirket, gelişen teknolojiyi tanımlamak için yeni bir saati teknoloji severler ile paylaştı. Yapay zeka kullanımı, Haziran ayındaki gerçekleşen konferansta gündeme gelmedi. Ancak aylardır Apple’ın temel yazılım ürünlerini perde arkasında sessiz sedasız geliştirilmekteydi.

Apple, Yeni Yapay Zeka Özelliklerini Tanıttı!

Apple da bu gelişimler gerçekleşirken Microsoft ve Alphabet’in Google’ı, yapay zeka ile ilgili yeni hedeflerini açıkladı. Sektör liderleri, üretken yapay zeka gibi yeni araçların kontrolsüz geliştirilmesinin potansiyel zararları konusunda geliştiricilere uyarıda bulundu. Teknoloji devi Apple, Series 9 Watch‘u gelişmiş veri işleme yetenekleri içeren yeni bir çiple üretti. Bu şu demek oluyor ki makine öğrenimi görevlerini iki kata kadar daha hızlı işleyebilen dört çekirdekli bir “Neural Engine”e sahip.

Apple, Yeni Yapay Zeka Özelliklerini Tanıttı!

Neural Engine, Apple’ın yapay zeka işlevlerini hızlandıran çiplerinin yapı taşları olarak adlandırdığı bölümü diyebiliriz. Bu geliştirme ile sesli asistan Siri’nin yüzde 25 daha doğru olmasını sağlayacak. Ancak makine öğrenimi çip bileşenlerinin geliştirilmesi, Apple’ın cihazla etkileşimde bulunmanın yeni bir yolunu başlatmasını sağladı. Kullanıcılar telefon çağrılarını yanıtlamak veya sonlandırmak, müziği duraklatmak veya başlatmak gibi şeyler yapmak için saatlerinin elleriyle parmaklarını sıkıştırarak “çift dokunuş” yapabilecekler.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu