Donanım ve Elektronik

Fransa iPhone 12 Radyasyon Testi ile ilgili Açıklama Bekliyor!

Hükümet beraberinde SAR değerinin yasal sınırından daha yüksek olduğu görünen testlerin ardından iPhone12 satışlarını durdurmasını talep ettiler.

Fransa’nın Agence Nationale des Fréquences (ANFR) Salı günü Apple’a, telefonun bir ekipman parçasından vücut tarafından emilen radyofrekans enerjisi oranının bir ölçüsü olan SAR’da gerçekleşen testlerden sonra Fransa’da iPhone12 satışlarını durdurmasını söyledi.

Hollanda Rijksinspectie Digitale Infrastructuur (RDI) müfettişi Angeline van Dijk, Hollanda gazetesine verdiği röportajda, “Bir norm aşıldı. Neyse ki ciddi bir güvenlik riski yok, ancak çok kısa süre içinde şirketle görüşeceğiz.” dedi.

Fransa iPhone 12 Radyasyon Testi ile ilgili Açıklama Bekliyor!

iPhone 12 Radyasyon Testi ile ilgili  Apple’dan açıklama bekleniyor!

Fransa’nın gerçekleştirdiği testlerin sonuçlarına göre Hollanda RDI müfettişi Angeline van Dijk “Hollanda da cep telefonunun güvenli kullanımına Fransa kadar önem veriyor. Cep telefonlarının Avrupa normlarına uygun olması gerekiyor.” dedi. Almanya’da yetkililer konu ile ilgili Fransız yetkililerle yakın temas halinde olduğunu açıkladı.

İspanya’da ise tüketici grubu da ülkede bulunan yetkilileri iPhone 12 satışlarını durdurmaya davet etti. Teknoloji devi Apple yaptığı açıklamada, iPhone 12’nin, küresel radyasyon standartlarıyla uyumlu olarak çok sayıda uluslararası kuruluş tarafından onaylandığını belirterek hatta Fransız laboratuarları ile uyumluluğunu kanıtlayan çeşitli rapor ve belgeler beraberinde duruma itiraz etti.

Apple, Yeni Yapay Zeka Özelliklerini Tanıttı!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu