Bilgi Güvenliği

1Password Şifre Anahtarı Hizmeti Yayınlandı!

1Password şifre anahtarı desteği sunmaya başladığını duyurdu.

1Password şifre anahtarı ne diyorsanız, AgileBits Inc. tarafından geliştirilen bir parola yöneticisidir. iOS, Android, Windows, Linux ve macOS gibi birden çok platformu destekler. 1Password, şifre anahtarı desteğinin duyurusunu daha önce yapmıştı. Bahsi geçen destek, “beta” etiketiyle de olsa kullanıma açıldığı görüldü. Şifrelere sonsuza kadar veda etmeyi mümkün kılan bir çözüm olan şifre anahtarları, bu tarz desteklerle yaygınlaşacak gibi görünmekte. Söz konusu teknoloji cihazların biyometrik sensörlerini kullanarak kimlik doğrulamasını gerçekleştiriyor. Bu telefon kilidinin parmak izi veya yüz tanıma ile açılmasına benzer bir şekilde desek yanlış olmayacaktır.

1Password şifre anahtarı desteği başladı!

Şifre anahtarlarının 1Password tarafından desteklenmesinin nasıl olacağı konusuna gelecek isek şu şekilde olacak: Örneğin, Google hesabınız için bir şifre anahtarı oluşturduğunuzda 1Password bunu algılayacak ve 1Password hesabınıza otomatik olarak ekleyecek. Ardından Google hesabınıza giriş yapmanız gerektiğinde 1Password bu işlemi tekrardan şifre sormadan otomatik olarak gerçekleştirecek. Parmaklarınız ıslak veya yüzünüz kapalı olmadığı sürece doğrulama için şifre girmenize gerek kalmayacak.

1Password

1Password tarafından paylaşılan bilgiye göre; destek süreci Safari, Chrome, Firefox, Edge ve Brave için hazırlanan beta eklentileriyle macOS, Windows ve Linux’ta öncelikli başlayacak. Kullanıcılar 1Password Mac, iOS, Windows, Android ve Linux uygulamaları üzerinden de şifre anahtarları görüntülenebilecek, düzenlenebilecek, taşınabilecek, paylaşılabilecek ve silinebilecek.

Telefon, tablet ve dizüstü bilgisayarlarda biyometrik çözümlerin yaygınlaştığını düşününce bunun mantıklı ve doğal bir adım olduğu söyleyebilmek mümkün. 1Password gibi şifre yönetimi uygulamaları hâlihazırda giriş bilgilerini otomatik olarak doldurmak için de biyometrik çözümlerden yararlanıyor. 1Password şifre anahtarı kullanmak isteyenler için mantıklı bir seçenek diyebiliriz. Bunun yanı sıra tek bir platforma bağlı olmadığı için hem Apple hem de Google ekosisteminde 1Password tarafından sağlanan bu imkandan yararlanmak zaten mümkün oluyor.

Infinix Note 30 Türkiye’de Raflarda Olacak!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu