Sosyal MedyaDijital Platformlarİnternet

WhatsApp’ın Üzerinde Çalıştığı Yeni Projeler!

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, alanının en iyisi tahtını korumaya devam ediyor. Kullanıcı kolaylığı sağlayacak birçok özelliği hem masaüstü hem de mobil uygulamasına getirmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde, WhatsApp’ın masaüstü uygulamasının tam sürüme geçtiğinden bahsetmiştik. Böylelikle, telefonunuzu çevrim içi tutmanıza gerek kalmadan, masaüstü uygulama üzerinden mesaj atabiliyorsunuz. Şirket, masaüstü uygulamasının üstüne düşmeye devam ediyor.

Artık kendinize mesaj atabileceksiniz.

Geçtiğimiz günlerde masaüstü beta sürümü üzerinden fark edilen yeni özellik ile, farklı cihazlardan kendinize mesaj atabileceksiniz. Her ne kadar uygulama, başkalarıyla konuşabilmek için tasarlanmış olsa da, bazen kendimize mesaj atmamız gerekebilir. Özellikle diğer kullanıcıları not defteri olarak kullanan kullanıcılar için, oldukça kullanışlı bir durum.

Öncelikle, zaten kendimize mesaj atabiliyorduk diyenler için, attığınız mesajı hem karşıdan hem de kendinizden iki kere görmeniz gerekmeyecek. Yeni özellik, tüm rehberimizi görmek için kullandığımız ”WhatsApp’taki kişiler” sekmesi üzerinden kullanılacak. Artık listede en üstte kendimiz bulunacağız. Böylelikle, kendimize mesaj atabileceğiz.

WhatsApp’a anket özelliği geliyor.

Şirket, ”WhatsApp Surveys” üzerinden kullanıcılara bazı anketler gönderebilir. Böylelikle, kullanıcı yorumları alınabilir ve bu yorumlar üzerinden uygulama daha iyi hale getirilebilir. Ayrıca kullanıcılardan, yeni güncellemeler hakkında, iyi veya kötü bir geri dönüş alınabilir.

WhatsApp Surveys
 Surveys

Elbette, anketler opsiyonel olarak sunulacak yani, kullanıcıların isteklerine göre gönderilecek. Güvenlik konusunda endişeniz olmasın çünkü verilen cevaplar sistemde anonim olarak yayınlanacak. Şirketle fikirlerinizi gönül rahatlığıyla paylaşabilirsiniz.

Tabii ki bu çalışmanın henüz Türkiye’ye gelip gelmeyeceğini bilmiyoruz.

Hindistan’da WhatsApp üzerinden market alışverişi yapılabilecek.

JioMart
JioMart

Bildiğiniz üzere, platformlar yeni para kazanma yolları arıyor. Özellikle Meta şirketinin, bu yönde birçok çalışması hatta özel ekibi bile bulunuyor. Whats  App, Meta şirketine ait bir uygulama olması sebebiyle, ticarete atılımlardan tabii ki etkileniyor.

Şirket, uygulamanın verdiği hizmetleri geliştirmeyi planlıyor. Bu hedefle JioMart ile ortaklığa gidildi. JioMart, Hindistan merkezli bir e-ticaret şirketi ve öncelik olarak çevrim içi yiyecek satışına odaklanmış durumda.

Bu iş birliğinin sonunda, JioMart’ın tüm ürün kataloğuna WhatsApp üzerinden erişilebilecek. Böylelikle, sepete ürün atabilir ve uygulamadan çıkmadan ödeme gerçekleştirebilirsiniz. Tabii ki şirketin tek ticari girişimi bu değil. Şirketin CEO’su Mark Zuckerberg, yeni girişimi tüm dünyaya yaymak istediğini belirtti.

Uygulama üzerinde çalışmalar sürerken, yeni gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu