PC Oyunları

Sony PS5’in ‘Pro’ Sürümünü Hazırlıyor!

GTA 6'nın PS5 ve Xbox Series S/X konsollarında yayınlanacağı doğrulandı. İşte detaylar!

Teknoloji şirketi Sony PS5’in Pro sürümünü yayınlayabileceği söz konusu. Satışları çok iyi giden teknolojik cihazın 2023 yılında hedefi tutturamaması üzerine yeni bir hamle yapmaya gidecek. Gelin detaylara birlikte bakalım…

Sony PS5 ve GTA 6 ilişkisi nedir?

Alanında başarılı bazı analistler Sony’nin muhtemelen 2024’te PS5 serisini yenileyemeye gideceklerini aktarıyor. Pro sürüm güncellenmiş donanım özellikleriyle geleceği için muhtemelen standart PS5’ten daha yüksek bir fiyatla satışa sunulacak. Tokyo merkezli oyun danışmanlığı Kantan Games’in CEO’su Serkan Toto, katıldığı yayında durumla ilgili şunları söyledi:

sony-ps5in-pro

Oyun endüstrisinde Sony’nin gerçekten de 2024’ün ikinci yarısında PS5 Pro’yu piyasaya sürmeye hazırlandığına dair geniş bir fikir birliği var.” Analist, PS5 Pro’nun, Rockstar Games’in 2025 yılında çıkması planlanan Grand Theft Auto 6’nın lansmanı için güncellenmiş bir konsolu hazırlamayı amaç edindiklerini konuşmasında belirttiği görüldü.

GTA 6 oyun sektöründe inanılmaz bir ses yaratacağı herkesin ortak payda da buluştuğu bir durum demek yanlış olmayacaktır. PC sürümü onayı henüz resmi olarak olmadığı için GTA 6’nın PS5 ve Xbox Series S/X satışlarını önemli oranda arttıracağı da düşünülüyor.

Samsung Galaxy Z Fold 6 En İncesi Olacak!

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu