PC Oyunları

Embracer Group’un Saber Interactive’i Sattığı Açıklandı!

Sabre Interactive, Star Wars: The Knights of the Old Republic'in yeniden yapımını geliştirmeye devam etmek istediklerini belirtiyor. Haberimizde detaylara birlikte bakalım.

Saber Interactive’in bir sonraki hamlesi ne olacak?

İsveçli oyun şirketi Embracer Group, en büyük yan kuruluşlarından biri olan Saber Interactive’i 500 milyon dolarlık bir anlaşmayla satacağını açıkladı. Şirket kısa süre öncesinde işçilerinin büyük kısmını işten çıkartarak küçültmeye gitmişti. Satın alımı henüz kimin gerçekleştirdiği açıklanmadı. Ancak paylaşılan bazı bilgiler dahilinde Sabre’nin yaklaşık 3.500 çalışanı olan özel bir şirket haline geleceğini aktarılıyor.

saber-interactive

Şirket, fanların merakla beklediği 2022 yılından beri yolu gözlenen oyun Star Wars: The Knights of the Old Republic’in yeniden yapımını geliştirmeye devam etmeyi planlıyor. Anlaşma hakkında, Embracer’ın pek çok çalışanını işten çıkarmasına neden olan, devam eden maliyet düşürme girişimi kapsamında şimdiye kadarki en büyük adımı demek yanlış olmayacaktır. Embracer, İcra Kurulu Başkanı Lars Wingefors’un en az 27 şirketi satın aldığı harcama çılgınlığının bir parçası olarak 2020 yılında Sabre’yi 525 milyon dolara satın almıştı.

Google Pixel Watch 3 Hakkında Yeni Bilgiler!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu