Donanım ve Elektronik

Xiaomi 15 Serisi Hakkında Yeni Rapor Yayınlandı!

Xiaomi 15 serisinin teknik kısmında kullanıcıları neler bekliyor? Gelin birlikte bakalım…

Xiaomi 15 serisi hakkında teknoloji sızıntı kaynakları bir yeni rapor hazırladı. Xiaomi 15, Xiaomi 15 Pro ve Xiaomi 15 Ultra’yı içerecek olan Xiaomi’nin yeni nesil serisi, bir önceki serisinde optik parmak izi tarayıcısını terk ederek ekran içi ultrasonik parmak izi sensörü ile gelebilir.

Xiaomi 15 Serisi neler sunacak?

Yayınlanan bir rapora göre Çinli akıllı telefon üreticisinin yeni bir parmak izi tarayıcı teknolojisi üzerinde çalıştığı iddia ediliyor. Rapora göre şirket ayrıca Qualcomm’un benzer sensörlerine kıyasla daha ucuz olan emsali Goodix’in ultrasonik parmak izi tanıma teknolojisini kullanabilir. Bahsi geçen sensörler insanların duyamayacağı ses dalgalarının ultrasonik olarak iletir yani ses dalgaları parmağa çarpıyor ve toplanan bilgilerle dönüt sağlıyor.

xiaomi-15-serisi

Bu sensör kısaca parmak izini üç boyutlu olarak taradığı için kirli olan yani yağlı- ıslak parmakları da rahatlıkla tarayabiliyor. Ek olarak diğer okuyucu yöntemlere göre daha güvenli bir yöntem olduğunu belirtmekte fayda var. Şimdilik bu yöntemi Samsung Galaxy S24 serisi gibi birkaç premium akıllı telefonda görmüştük. Tüm bunların yanı sıra cihazın tam kalbinde Snapdragon 8 Gen 4 yonga seti yer alabilir.

Bu işlemciyi kullanan Xiaomi 15 serisinin, piyasada bulunan ilk akıllı telefonlar arasında yer alabileceğini söylemek mümkün. Bahsi geçen yonga Adreno 830 GPU ile eşleştirileceği iddia ediliyor.

Embracer Group’un Saber Interactive’i Sattığı Açıklandı!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu