PC Oyunları

E3, Resmi Olarak Öldü!

E3 birkaç kez iptal edilmişti. Artık resmi olarak fişi çekildi. İşte detaylar!

Bir dönemin en büyük oyun fuarı olan E3 resmi olarak kapatıldı. Eğlence Yazılımları Derneği (ESA), yirmi yılı aşkın süredir fuara katılım gösteren/destek veren hayranlara ve geliştiricilere teşekkür ederek haberi Twitter’dan duyurdu.

E3’e veda!

ESA Başkanı ve CEO’su Stanley Pierre-Louis, Washington Post’a verdiği bir röportajda “Tüm sektörün, oyuncuların ve yaratıcıların E3’e büyük bir tutku duyduğunu biliyoruz. Bu tutkuyu paylaşıyoruz” dedi. Sözlerini “Böylesine sevilen bir etkinliğe veda etmenin zor olduğunu biliyoruz, ancak sektörümüzün hayranlara ve ortaklara ulaşmak için sahip olduğu yeni fırsatlar göz önüne alındığında, yapılması gereken doğru şey bu.” diyerek tamamladı.

e3

E3’ü canlandırmak ve yeniden yaratmak üzere çeşitli girişimlerde bulunuldu, ancak hiçbir sonuç elde edilemedi.  COVID-19’un zirve yaptığı dönemde çoğu geliştirici şirket kendi çevrimiçi oyun sezonunu başlatma fırsatını değerlendirdi. Hatta PlayStation, çok sayıda video oyununu aynı anda sunma ve heyecan yaratma aracı olarak hem daha küçük State of Play etkinlikleri hem de daha büyük gösteriler için bu dijital formatı kullanarak döneme ayak uydurmayı başarmıştı.

e3

Ubisoft, bu yıl E3 etkinliğinden vazgeçip çevrimiçi bir Ubisoft Forward gösterisine ev sahipliği yapmaya karar vermişti. Bu yıl düzenlenmesi planlanan fuar 13-16 Haziran tarihleri ​​arasında Los Angeles Kongre Merkezi’nde gerçekleşecekti. Pandemi sonrası ilk buluşma olacaktı. Ancak hiçbir şirket katılmak istemedi. Hal böyle olunca fiş tamamen çekilmiş ve sona gelinmiş oldu.

 

OnePlus Nord Buds 3 Sızdırıldı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu