Donanım ve Elektronik

iPhone 16 Prototip Maketleri Ortaya Çıktı!

iPhone 16, Apple'ın en son iPhone 12'de kullandığı bir özelliği geri getirebilir!

Yayınlanan bir habere göre Apple’ın iddia edilen iPhone 16 serisi akıllı telefonları yeni bir dış tasarıma sahip olacak. Peki nasıl bir değişiklik bizleri bekliyor? İşte detaylar!

iPhone 16

iPhone 16 modelleri, yakında çıkacak olan üç farklı tasarımı gösterilen sızıntı yapıldı. İlki, iPhone X’e benzer şekilde dikey olarak hizalanmış bir arka kamera düzenine sahip model olarak karşımıza çıkıyor. Ancak iPhone 12’den bu yana dikey kamera düzeni kullanılmamıştı. Bu nedenle iPhone 16’daki düzeni değiştirmek, telefonun önceki modellerden daha dikkat çekici kılacak.

iphone-16-2
Kaynak: MacRumors

Tüm bunların yanı sıra birleşik ses düğmesi ve Eylem düğmesiyle donatılmış olacağı görsellerde açıkça görünüyor. İkinci model olarak gösterilen telefonun mekanik ses düğmeleri ve iPhone 12’ye benzeyen bir kamera modülüyle donatıldığını açıkça ortada diyebiliriz.

iphone-16-2
Kaynak: MacRumors

Üçüncü model ilk modelle aynı kamera düzenini ve hacmini içeriyor. Ancak daha büyük bir “Eylem” düğmesi ve bir yakalama düğmesiyle geleceğe iddiasını taşıyor. Sözde cep telefonunu siyah renkte raporda görebiliyoruz. Rapora göre cihazlar önümüzdeki yılın ikinci çeyreğinde kullanıcıların beğenisine sunulabilir.

 

E3, Resmi Olarak Öldü!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu