PC Oyunları

The Witcher 3: Wild Hunt, Yeni Nesil Yama Aldı!

The Witcher 3: Wild Hunt, Performansı Artırmak, PC ve Konsol Sürümlerindeki Hataları Çözmek için Yeni Nesil Yama Aldı.

The Witcher 3: Wild Hunt, birkaç hata düzeltmesi getiren ve oyunun genel performansını iyileştiren yeni bir yama aldığını açıkladı. 4.02 sürümüne yönelik güncelleme şu anda PC, PS5 ve aralık ayında çok gecikmiş olan, teknik sorun raporlarıyla boğuşan “yeni nesil yükseltme”yi henüz alabilen Xbox Series S/X’te çıktı. Yeni güncelleme, ‘Savaş Hazırlıkları’ görevinde ilerlemeye yardımcı olacak bir diyalog seçeneğinin eksikliğini gidermekte. Bilgisayardaki görüntü sorunlarını iyileştiriyor ve hareket bulanıklığı giderici eklenmiş. Hatalar için yapılan geliştirmeler sadece bunlarla değil daha fazlasını yapmaya yönelik. Güncelleme, PC’de yaklaşık 2 GB ve konsollarda 10–20 GB arasında bir boyutta.

Oyunun geliştiricisi Polonyalı stüdyo CD Projekt Red, düzeltmeleri platforma göre ayırarak bir blog gönderisinde yama linkleri yayınladı. PC’de The Witcher 3: Wild Hunt‘ın DirectX 12 sürümünün, Nvidia HairWorks ayarı kapatıldığında dük Touissant’taki garip bir titreme sorununu durdurmanın yanı sıra CPU üzerindeki yükü azaltması beklenmekte.

The Witcher 3: Wild Hunt, Yeni Nesil Yama Aldı!

Daha önce bulanık görünen çimen gölgeleri artık düzeltilmiş, ancak oyuncuların Ambient Occlusion’ı çalışması için son kez daha devre dışı bırakması gerekecek. Bu hatanın çözümü olarak paylaşılan gönderide “Seçenekler → Video → Grafikler’de bulabilirsiniz” yazıyor. Daha önce bahsedildiği gibi, kamera hareketini yumuşatmaya yardımcı olmak için bir hareket bulanıklığı kaydırıcısı eklenirken, SSR’ye (ekran alanı yansımaları) ve ışın izlemeli yansımalara bir kırılma efekti eklenmiş.

The Witcher 3: Wild Hunt

Performans modu hem PS5’te hem de Xbox Series S/X’te iyileştirildi. Oyun artık Geralt konuşmayı bitirdikten sonra sıhhiyeci Shani’den kaçmaya karar verdiğinde çökmüyor. The Witcher 3: Wild Hunt’ı Ray-Tracing ile Xbox Series S/X üzerinde çalıştırmak, şu anda düzeltilmiş olan bir bellek kullanımı sorunu nedeniyle çökmelere yol açtığı görülüyordu. PS5 kullanıcıları artık bulanık ara sahnelere katlanmak veya en eski kayıtlı verilerinin otomatik olarak silinmesiyle uğraşmak zorunda kalmayacak. Arapça çeviride güncellenen geleneksel Çince yazı tipleri ve noktalama işaretleriyle başlayarak bazı yerelleştirme sorunları da çözüm bulmuş.

The Witcher 3: Wild Hunt yeni nesil güncellemesi ve en son yaması PC, PS5 ve Xbox Series S/X’te şimdilik sorunsuz çalıştığı kullanıcılar tarafından aktarıldı.

Togg T10X’in versiyonlarının ön sipariş tarihi açıklandı!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu