Donanım ve Elektronik

Pixel 8 Pro Tasarımı Sızdırıldı!

Pixel 8 Pro tasarımı, yeni kamera düzeni gibi pek çok ayrıntı sızdırıldı.

Pixel 8 Pro Tasarımı Sızdırıldı! İşte detaylar.

Pixel 8 serisi akıllı telefonların yeni aile üyesi olarak bu yılın sonlarında piyasaya çıkması planlanan Pixel 8 Pro, internete sızdırıldı. Geçen yıl olduğu gibi, Google’ın 2023 için çıkacak olan yeni üyesi akıllı telefonunun tasarımı, şirketin Mayıs ayında gerçekleşecek yıllık Google I/O etkinliğinde tanıtılması bekleniyordu. Etkinliğin öncesinde bir kaynak tarafından, Pixel 8 Pro’nun tasarımını çeşitli açılardan ve hafifçe değiştirilmiş bir arka kamera modülüyle gösteren çizimlerini sızdırdı.

Kaynak Steve Hemmerstoffer (Twitter: OnLeaks), Smartprix ile işbirliği yaparak Pixel 8 Pro’nun tasarım görüntülerini sızdırdı. Google’ın yaklaşmakta olan yeni telefonunun, arka kamera kurulumunda en çok dikkate değer bir değişikliğe sahip olduğu kısım dememiz yanlış olmayacaktır. Önceki modellerden farklı olarak Pixel 8 Pro’daki kamera sensörleri aynı bölgede yer alırken, telefonda ayrıca LED flaşın altında üç kameranın sağ tarafında yer alan başka bir sensör bulunmakta olduğu görülüyor. Bu sensörün işlevselliği hakkında henüz bir bilgi bulunmamaktadır.

Pixel 8 Pro Tasarımı Sızdırıldı!

Verilen bilgilere göre, Pixel 8 Pro’nun önceki modele kıyasla daha yuvarlak köşelere sahip olduğu da gösteriliyor ve telefon, selfie kamerası için ortaya hizalanmış bir kamera ile düz 6,52 inç ekrana sahip olacak. Tıpkı Pixel 7 Pro’da olduğu gibi güç ve ses düğmeleri telefonun sağ kenarında yer alırken, hoparlör ızgarası ve USB Type-C bağlantı noktası alt kısımda yer almakta. Bu arada, akıllı telefonun 162,6 × 76,5 × 8,7 mm ölçülerinde olacağı ve kamera modülü dahil telefonun kalınlığının 12 mm olacağı da paylaşılan bilgiler arasında.

Google’ın, Pixel8 ve Pixel8 Pro’yu içeren Pixel8 serisi akıllı telefonları piyasaya sürme planlarıyla ilgili herhangi bir ayrıntıyı henüz resmi olarak açıklamadığının altını çizmekte fayda var. Bu telefonların kod adlarının “Shiba” ve “Husky” olduğu ve Google ve Samsung tarafından geliştirilmekte olan “Zuma” kod adlı yeni bir SoC ile çalıştırılabileceği gibi bilgiler de bulunmakta. Bu arada şirketin, Pixel 7’nin daha ucuz bir versiyonu olan Pixel 7a’yı şirketin 10 Mayıs’taki Google I/O etkinliğinde piyasaya sürmesi beklenenler arasında.

Realme 10T 5G Ne Zaman Tanıtılacak?

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu