PC Oyunları

Riot Games, Personelinin Yüzde 11’i ile Yollarını Ayırıyor!

League of Legends ve Valorant geliştiricisi Riot Games, "Bu bir zorunluluk" diyor. İşte detaylar!

CEO Dylan Jadeja’nın çalışanlarına yazdığı mektubun yer aldığı bir blogda yaptığı açıklamaya göre, çevrimiçi oyun şirketi Riot Games, 530 çalışanını veya dünya çapındaki personelinin yaklaşık yüzde 11’ini işten çıkarmayı planlıyor. Peki neden. Gelin beraber bakalım!

Riot Games çalışanlarının büyük bir bölümü ile yollarını ayırıyor!

Popüler oyunlarından bahsetmek gerekiyorsa League of Legends’ı örnek verebileceğimiz Los Angeles merkezli geliştirici şirket Riot, işten çıkarmalardan en büyük etkiyi çekirdek geliştirme dışındaki takımların göreceğini açıkladı.

riot-games

Oyun severlerin yüksek enflasyon nedeniyle oyun ve oyun içi satın almaktan kaçınması nedeniyle dijital oyun şirketleri büyümekte zorlanıyor. Geçen yılın başlarında Electronic Arts , personelini yüzde 6 oranında azalttı ve ofis küçülmesine gitmişti. CEO Dylan Jadeja: “Bugün, yeterince net bir odaklanmaya sahip olmayan bir şirketiz ve basitçe ifade etmek gerekirse, yapacak çok fazla işimiz var. Yaptığımız önemli yatırımlardan bazıları beklediğimiz şekilde karşılığını vermiyor. Maliyetlerimiz sürdürülemez hale gelecek kadar arttı.” dedi.

Açıklamalarında stüdyonun çalışan sayısının son birkaç yılda iki katına çıktığını ve uzun vadeli sürdürülebilirliğin yüksek etkili projelere odaklanmayı gerektirdiğini iddia etti. “İşten çıkarmalar, hissedarları yatıştırmak veya üç aylık kazanç rakamına ulaşma hedefimiz için değil; bu bir zorunluluk” dedi.

Google Pixel Watch 3 Özellikleri!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu