PC Oyunları

PlayStation 5 Güncellemesi Gelecek Ay Piyasada!

Orijinal PS5'ten yüzde 30 daha küçük formda gelecek. İşte detaylar!

Teknoloji şirketi Sony, PlayStation 5 güncellemesine hazır görünüyor. Resmi olarak güncelleneceği doğrulandı. Sony, konsolun daha küçük ve daha hafif olmasına yardımcı olan tasarım değişikliklerini tanıttı.

PlayStation 5 Güncellemesi Geliyor!

PlayStation blogunda paylaşılan metinde şunlar yer alıyor: “Oyuncuların gelişen ihtiyaçlarını karşılamak için mühendislik ve tasarım ekiplerimiz, daha fazla seçenek ve esneklik sağlayan yeni bir form faktörü üzerinde işbirliği yaptı. ” Yeni PS5’in, orijinal PS5’lere form bakımından kıyasla yüzde 30’dan fazla, ağırlıkta yüzde 18 ve yüzde 24 oranında azalma görüldüğü bilgisi paylaşılan metinde yer almakta. Yan panellerde değişime gidildi ve iki kapak dört ayrı çıkarılabilir parçaya bölündü.

Playstation 5 güncellemesi

 

Bu kısımlar  PS5 dijital sürümlerine 79,99 $ karşılığında ayrı olarak satılacak olan Ultra HD Blu-ray disk sürücüsünün eklenmesine olanak sağlayacak.  Orijinal PS5, konsola kenetlenen ve vidalanan ve konsolu yerinde tutan, ürünle birlikte verilen standın yardımıyla onu yatay veya dikey olarak ayarlamanıza olanak tanıdığını biliyoruz. Ancak yeni PS5 Slim modelleri yatay bir standla birlikte gönderilecek. Fakat dikey olarak ayarlamak için yeniden tasarlanmış halka tarzı dikey bir stand satın almak gerekecek. Stand fiyatı ise 29,99 $ olarak belirlendi.

Teknoloji devlerinden Sony ayrıca 2024’ün başlarında yeni ince model için farklı renklerde yeni PS5 konsol kapaklarını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bunlar arasında mat Siyah renk grubu ve Volkanik Kırmızı, Kobalt Mavisi ve Som Gümüş Deep Earth Koleksiyonu renkleri yer almakta. Sonrasında ise daha fazla renk çıkarılması  planlanıyor. Bahsettiğimiz bu bütün yeniliklere direct.playstation.com adresinden ilk önce Amerikan oyun severler ulaşım sağlayabilecek. Önümüzdeki birkaç ay içerisinde küresel olarak piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Motorola Edge 2023 Piyasaya Sürüldü!

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu