PC Oyunları

Nintendo Switch 2, 2025’e Ertelendi!

Nintendo'nun aktardıklarına göre en erken Mart 2025 sonrası gelecek.. İşte detaylar!

Kaynakların aktardıklarına göre Nintendo, oyun yayıncılarına yeni nesil konsolu Nintendo Switch 2’nin, 2025’in ilk aylarına kadar gelmeyeceğini duyurdu. Gelin birlikte bakalım!

Nintendo Switch 2 Neden Gecikiyor!

Normal şartlarda konsolun yeni versiyonu bu yılın başlarında çıkmalıydı. Teknoloji şirketi Nintendo, bazı yayıncılık yöneticilerine konsolun en erken Mart 2025’e geleceğini aktardı. Yani yeni konsolun piyasaya sürülmesi için ideal zaman olarak önemli görülen tatil-alışveriş döneminde piyasaya çıkmayacak. Switch üretime geçtiğinden beri, 139 milyondan fazla sattı. Marka çoğu konsoldan daha uzun süre heyecanını sürdürmeyi başardı. Kyoto merkezli Nintendo’nun bu yıl Switch için çıkacak oyun sayısı oldukça az. Tokyo merkezli analist Serkan Toto, bunu şirketin yeni nesil Switch için en büyük hitlerini geride tuttuğunun bir işareti olarak gördüğünü belirtiyor.

nintendo-switch-2-

Toto’ya göre, “Nintendo muhtemelen bu yıl oldukça kuru bir boru hattına bakıyor“. Ek olarak “Şirket yine de gişe rekorları kıran oyunları bir sonraki konsolda tutmaya çalışacak, bu nedenle 2024’te eski Nintendo hitlerinin daha fazla yeniden yapımını görebiliriz. Her halükarda 2024, yeni bir cihaz olmadan Nintendo için çok daha zor olacak.” diyor. GEnel olarak şirket yöneticileri herhangi bir bilgi kaçağına müsaade etmeyecek gibi duruyor.

Xiaomi Pad 6S Pro Detayları Açıklandı!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu