PC Oyunları

Electronic Arts Yüzde 5 İşten Çıkarıma Gidiyor!

Şirketi zorlayan bu hamlenin nedeni ne? İşte detaylar!

Electronic Arts’ın yaptığı açıklamada, video oyun endüstrisinin yüksek faiz oranları nedeniyle büyümekte zorlandığını ve bundan kaynaklı olarak yeniden yapılanma planları dahilinde işgücünün yüzde 5’ini azaltacağını duyurdu.

Electronic Arts çalışanları ile yollarını ayıracağını duyurdu!

Pek çok ünlü oyunun altında imzası olan şirketin, işten çıkarmalar sonrasında ortalama olarak yaklaşık 125 milyon ila 165 milyon dolar arasında ödeme gerçekleştireceği aktarıldı. Ünlü oyun şirketi Riot Games de yüksek borçlanma oranları nedeniyle oyun sektöründeki yavaş toparlanma nedeniyle son aylarda binlerce çalışanı işten çıkarmıştı.

electronic-arts

CEO Andrew Wilson çalışanlara yazdığı e-postada, “Her takım etkilenmeyecek olsa da bu değişikliklerin en zor kısmı bu ve takımlarımız üzerindeki etkileri sınırlamak için her seçeneği derinlemesine değerlendirdik” dedi. Şirkete göre masrafların yaklaşık 50 ila 65 milyon dolarının ofis alanındaki küçültme ve yeniden yapılandırma ile, 40- 55 milyon doların ise kıdem tazminatı ve çalışanlarla ilgili diğer maliyetlerle ilgili olacağını belirtti. Planlarının bu yılın sonunda tamamlanacağını da duyurdu.

Geçtiğimiz yıl EA, işgücünün yaklaşık yüzde 6’sını işten çıkarmıştı.

Tecno Camon 30 Pro 5G Tasarımı Sızdırıldı!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu