Teknoloji

LG ve Meta’ın XR Teknolojisi Ortaklığı!

Bu beraberlik Meta'nın teknoloji bilgisi ve LG'nin ürün oluşturma konusundaki deneyimini bir arada buluşturacak.

LG ve Meta XR cihazları ve teknolojilerine odaklanan stratejik bir iş birliğini duyurdu. Meta daha önce VR ve artırılmış gerçeklik (AR) deneyimleri sunabilen Meta Quest sanal gerçeklik ve karma gerçeklik başlıkları raflarda yerini almıştı. LG ise 2023 yılında karma gerçeklik özellikli cihazlar üretimi için “Ev Eğlencesi” bölümü bünyesinde bir XR iş birimi oluşturmuştu.

LG ve Meta XR Teknolojisi için güçlerini birleştiriyor!

Güney Koreli firma bu hafta ortaklığı duyurdu. Resmi duyuruda “LG, Meta’nın platformunu TV işindeki kendi içerik/hizmet yetenekleriyle bir araya getirerek şirketin yeni iş alanlarından biri olan XR alanında farklı bir ekosistem oluşturulabileceğini öngörüyor. Dahası, Meta’nın çeşitli temel teknolojik unsurlarının LG’nin son teknoloji ürün ve kalite yetenekleriyle birleştirilmesi, yeni nesil XR cihaz geliştirmede önemli sinerjiler vaat ediyor.” dediği görülüyor.

lg-ve-meta

Tüm bunların yanı sıra duyuru öncesinde Meta CEO’su Mark Zuckerberg’in, LG Electronics CEO’su William Cho ve Seul Yeouido’daki LG Twin Towers’ta LG Electronics Ev Eğlencesi Başkanı Park Hyoung-sei ile bir araya geldiğini belirtmekte fayda var. Tahmin edileceği üzere taraflar neler yapılabileceği hakkında tartışıp güçlü bir plan hazırlamış gibi duruyor. Ayrıca bu birliktelik LG donanım ve ürün geliştirme verimliliğini arttırması muhtemel. Meta’nın buradaki görevi temel teknolojinin dahil edilmesine yardımcı olmak diyebiliriz.

Electronic Arts Yüzde 5 İşten Çıkarıma Gidiyor! “

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu