Donanım ve Elektronik

Apple iOS 16.2 ile 2022 yılını tamamladı!

Apple ios 16.2 ile 2022 yılının son ve en büyük güncellemesini yaptı!

Apple iOS 16.2 ile 2022 yılının son ve en büyük güncellemesini yapıyor! Apple cihazları için çok büyük bir güncelleme ile bu yılı bitiriyor. İşte detaylar…

Apple iOS 16.2 ile işletim sistemi olan iOS 16′ nın yeni sürümünü yayınladı. Yeni gelen güncelleme ile birçok yeni özellikte beraberinde gelmiş oldu. Geçtiğimiz Eylül ayında iPhone kullanıcıları için yayınlanan işletim sistemi iOS 16′ nın, Ekim ayında iOS16.1 sürümü yayınlanmıştı. Geçtiğimiz gün itibarı ile iOS 16.2′ de yayınlanmış oldu. Yeni gelen sürüm ile beraber cihaza bazı yenilikler ve iyileştirmeler de geldi.

Apple ios 16.2 ile 2022 yılının son ve en büyük güncellemesini yaptı!

Bu güncellemelerden ilk olanı “Freeform“. Freeform, Apple ürünleri içerisinde arkadaşlarınız ile yaratıcı işler çıkarmanıza olanak tanıyacak şekilde geliştirilmiş. Uygulama vasıtasıyla Apple cihaz kullanıcıları, ekrana pek çok araç ekleyebilecekler. Bunlardan bazıları: esnek tuval, görüntü, yapışkan not.

Diğer bir güncelleme ise “Apple Music Sing“. Apple Music artık sevilen parçalara eşlik edebilmeleri için kullanıcılarıyla “Sing” özelliğini buluşturdu. Cihazınızda artık ayarlanabilir vokaller sayesinde sizde eşlik edebileceksiniz. İster kareoke isterseniz de düet yapabileceksiniz.

Apple ios 16.2 ile 2022 yılının son ve en büyük güncellemesini yaptı!
Apple ios 16.2 ile 2022 yılının son ve en büyük güncellemesini yaptı!

Bir başka güncelleme ise “Always-on Display” modu. Eğer cihazınız iPhone 14 Pro ya da iPhone 14 Pro Max ise bu özellik etkinken duvar kağıdı veya bildirimler gizlenebilecek. Bu güncellemenin yanı sıra en son uyku verileri görüntülenebilecek.

Hatta şimdi bahsedeceğimiz güncelleme ile mobil oyun kullanıcılarının çok beğeneceği bir sürüm söz konusu. Game Center, artık FaceTime ile görüşme anında görüşme yaptığınız kişilerle oyun oynayabilmenizi sağlayacak SharePlay desteğine sahip.

Yeni gelen güncellemeyi deneyen kullanıcılar olumlu dönüşler yapmakta. Önümüzde ki yıl nasıl güncellemeler alacağımız ise merak konusu.

ABD Nükleer Füzyon Enerjisinde Büyük Başarı! 60 Yıllık Emek Sonuca Yaklaştı!

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu