Donanım ve Elektronik

iPadOS 17 ile birlikte iPad USB Webcam’i Destekleyecek!

Apple, yeni iPadOS 17 ile harici USB webcam ve kameraların kapılarını açıyor.

Teknoloji devi Apple şirketinin en son iPadOS 17 geliştirici betası, çeşitli USB webcam ve hatta Elgato’nun Cam Link 4K gibi cihazlar aracılığıyla bağlanan veya webcam modları olan aynasız kameralar için yapılmış desteği içerdiği görüldü. Yayınlanan güncellemenin am versiyonu ile iPad’in kullanım olanaklarını büyük ölçüde genişlemiş olacak.

iPadOS 17 ile birlikte iPad kullanım alanı genişleyecek!

Beta sürümünü test eden bir Twitter kullanıcısı Stephen Robles, USB webcam desteğini attığı tweet ile gösterdi. Tweet’inde Stephen Robles, bunun şu anda sadece FaceTime’da çalıştığının altını çiziyor. Bu deneyime erişmek isteyen kullanıcılar, iPadOS17’deki yeni bir temel API olduğu için, uygulamalarını güncelleyerek yeni kamera seçeneklerini desteklemeleri gerekiyor. Bu özellik, harici USB kameralar ve webcam’leri kullanabilen Zoom veya Microsoft Teams gibi uygulamalar için oldukça yararlı olacağı aşikar.

iPadOS 17 ile birlikte iPad USB Webcam'i Destekleyecek!

Stephen Robles’ın yanı sıra başka bir Twitter kullanıcısı olan Brian Voll, Elgato’nun HD60S+ USB yakalama kartını kullanarak bir oyun konsolu veya herhangi bir HDMI cihazından gelen içeriği bir FaceTime görüşmesine aktarabildiğinizi keşfetti ve bu konu hakkında hemen bir paylaşım yaparak diğer iPad kullanıcılarına müjdeyi verdi. Twitch ve YouTube gibi uygulamalar, bu yeni harici kamera yeteneğini desteklemek üzere güncellendiğinde, iPad’i çok daha yetenekli bir mobil yayın cihazına dönüştürmesi muhtemel diyebiliriz.

Teknoloji şirketi Apple, şu anda ücretsiz olarak, normalde kayıtlı geliştiricilere sunulan iPadOS17 geliştirici betasını test etme aşamasında. iPadOS17’nin genel beta sürümü, bu sonbaharda gerçekleşecek tam sürümünün önünde Temmuz ayında kullanıma sunacağı aktarılan bilgiler arasında yerini alıyor.

Galaxy Watch 4, Galaxy Watch 5 için Samsung One UI 5 Watch Beta Güncellemesi Yayınlandı!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu