Donanım ve Elektronik

iOS 17 Güncellemesi ile İlgili Bilgiler Yayınlandı!

iOS 17 güncellemesiyle görsel olarak büyük değişiklikler yaşanmayacak!

iOS 17 güncellemesi ile ilgili bilgiler yayınlandı. Yeni gelecek iOS17 güncellemesiyle görsel olarak büyük yenilikler görülmeyecek.

Apple iOS 16 için hazırladığı en yeni güncellemeyi bu hafta içinde kullanıcılarına sundu. Şirket 2022’nin haziran ayında duyurduğu iOS 16’yı eylül ayında iPhone 14 serisiyle birlikte kullanıma sunduğunu hatırlatalım. Apple’ın bu yıl da iPhone 15 serisiyle birlikte iOS 17’yi yayınlamasına kesin olacağı düşünülüyor. Yeni yayınlanan açıklamalar ile kullanıcıların bir fikre sahip olması sağlandı.

iOS 17 Güncellemesi

Yayınlanan haber ile Apple’ın yeni iOS sürümünde görsel anlamda büyük değişikliğe gitmeyeceği aktarılıyor. Kullanıcıların güncellemenin ardından iOS 16’nın sunduğuyla görünümle hemen hemen aynı olacağı ve şirketin bu sürümdeki odak noktasının kararlılığı artırmak olduğu paylaşılan bilgiler arasında yerini buluyor. Apple’ın Reality Pro adını taşıması beklenen karma gerçeklik başlığının desteklenmesi de bu sürümün özellikleri arasında olacağı varsayımlar arasında ve gerçeklik payı olduğu şirket tarafından da aktarılıyor.

iOS 17 Güncellemesi
iOS 17 Güncellemesi

Karma gerçeklik başlığı için iOS 17’de özel bir uygulama yayınlanacağı ve sürümde yer alacağı söylenenler arasında bulunuyor. Bu uygulamanın önceden kullanıcılara sunulan iOS’te bulunan Watch uygulamasına mevcut bir konseptte olması kuvvetle muhtemel denilebilir. Ancak kullanıcılara Watch uygulamasına bakmaması gerektiğini söylemeliyiz çünkü daha fazla özellik sunacağı belirtilmiş. Ev uygulamasında kapsamlı, Bul uygulamasında ise küçük ölçekli değişiklikler yapılacağı da aktarılan bilgiler arasında.

iOS.17’nin Dynamic Island’a sahip altı cihaz üzerinde çalışacak şekilde tasarlandığı belirtilmiş yani Apple’ın iPhone 15 serisinde çentiğe tamamen veda edebileceği ve tüm modelleri Dynamic Island ile birlikte sunabileceği anlamına gelmekte.iOS 17 kodları iPhone 15 serisiyle ilgili başka ipuçları da verdiği görülüyor. Dört modelin de USB-C girişine sahip olacağı, ancak bunların sadece ikisinin USB 3.2 hızlarını destekleyeceği açıklanmış. Söz konusu modellerin iPhone 15 Pro ve Pro Max olacağını hakkında tahmin yürütmek pek zor olmasa gerek.

“Oppo Reno 8T 5G !” İçeriğe buradan ulaşabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu