Donanım ve Elektronik

iOS 16.4 ile iPhone’lara Yeni Emojiler Yolda!

iOS 16.4 ile birlikte iPhone’lara yeni emoji simgeleri geleceği duyuruldu.

iOS 16.4 ile iPhone’lara Yeni Emojiler Yolda! İşte detaylar.

Apple şirketi, iOS 16.4 sürümü için ilk geliştirici beta dosyasını yayınladı. Bu sayede genişletilmiş emoji desteği, belirli diller için klavye güncellemeleri ve web uygulaması bildirimleri desteği dahil olmak üzere bazı ilginç güncellemelerin geleceğini görebilmiş olduk.

Sürüm ile gelecek olan yeni emojiler, geçtiğimiz eylül ayında kullanıma sunulan Unicode sürüm 15.0‘daki yenilikleri baz aldığı görünmekte. Dikkat çeken simgeler arasında titreyen bir yüz emojisi, “yeter” veya “orada dur” anlamında kullanılabilecek bir iten el ve Sihizmi temsil eden bir Khanda amblemi de yeni gelecek olan paket içerisinde bulunuyor.

iOS 16.4 ile iPhone’lara Yeni Emojiler Yolda!

Beta sürümde göründüğü kadarıyla uluslararası klavyeler için de bazı güncellemelerin mevcut olduğunu söyleyebiliriz. Bunların arasında Korece klavye için varsayılan olarak etkinleştirilen otomatik düzeltme ve Ukraynaca için akıllı metin desteği bulunmakta.

iOS 16.4
iOS 16.4

Bunun yanı sıra Urduca, Punjabi ve Gujarati dahil olmak üzere bazı Güney Asya dilleri yeni beta sürümünde harf çevirisi düzenlerine sahip olacağı açıklanmış. Kısaca muhtemelen bu güncellemeyle birlikte insanlar kelimeleri yazarken kendi alfabelerindeki harfleri kullanabilecek ve İngilizce otomatik düzeltmelere tabi tutulmayacak diyebiliriz.

Apple Pencil’ı uyumlu cihazlarda kullanan tüm kullanıcıları için, kalemle üzerinde bekletme özelliği artık eğim (yükseklik) ve yön (azimut) desteğine sahip olacak.Beta sürümünde Matter aksesuarları için de bir güncelleme bulunmakta. Bu sayede Matter destekli aksesuarlar için “manuel ve otomatik yazılım güncelleme desteği” sağlanıyor olacak.

Bu özellik, aksesuarların doğrudan Home uygulamasından güncellenmesine izin verebilecek. Üstelik MacRumors’un bildirdiği üzere beta sürümü, Apple’ın iOS 16.2 ile kaldırdığı HomeKit mimarisi yükseltmesini yeniden sunuyor olduğu görünmekte. iOS 16.4, şu anda ABD’de T-Mobile tarafından desteklenen 5G bağımsız desteği için yeni bir ayara sahip. Yeni özellik, 3Gbps’ye kadar hızları etkinleştirebilir olacak.

WhatsApp Yeni Özellikleri! 100 Adet Fotoğraf Gönderilebilecek!

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu